přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. prosince 2005, 21:58

Sportovcem roku Jágr, Šebrle čtvrtý

Roman Šebrle skončil v anketě Sportovec roku na 4. místě, Věra Cechlová Pospíšilová desátá.

Na prvních třech místech ankety, ve které hlasují členové Klubu sportovních novinářů, se umístili Jaromír Jágr, Kateřina Neumannová a Jakub Janda.

Těsně za medailovými pozicemi skončil desetibojař Roman Šebrle, který je aktuálně na soustředění v JAR. Ocenění tak za vícemistra letošního MS v Helsinkách Romana Šebrleho přebrala manželka Eva. "Chci pozdravit svoji ženu, diváky i sportovce. Bohužel s vámi nemohu být osobně. Jsem rád i za čtvrté místo," vzkázal Roman z Jihoafrické republiky.

Diskařka Věra Cechlová Pospíšilová se umístila na poslední finálové příčce. Cenu a finanční prémii ve výši 50 000,- Kč za Věru převzal její manžel. Moderátor večera Aleš Háma se telefonicky spojil s Věrkou na Kanárské ostrovy, kde je atletka na soustředění. "Jsem moc ráda, že jsem se dostala do elitní desítky. Moc si toho vážím a chtěla bych všem poděkovat, především svému trenérovi. Všem bych vzhledem k předvánočnímu času chtěla popřát šťastné a veselé Vánoce," řekla Věra v krátkém telefonickém rozhovoru televizním divákům.

Již dříve byly zveřejněné výsledky sportovců, kteří se nedostali do dnešního finále. Výškař Jaroslav Bába obsadil 16. místo a tyčkařka Pavla Hamáčková 18. pozici.

V kategorii Junior zvítězila sjezdařka Šárka Záhrobská, překážkářka Zuzana Hejnová se umístila na druhém místě.

Sportovní legendu vyhlásila a cenu přišla předat Dana Zátopková. Řady legend našeho sportu v roce 2005 rozšířil bývalý fotbalista Josef Masopust.

Konečné pořadí:
1. Jaromír Jágr /lední hokej/
2. Kateřina Neumannová /klasické lyžování/
3. Jakub Janda /skoky na lyžích/
4. Roman Šebrle /atletika/
5. Petr Čech /fotbal/
6. Vladimír Šmicer /fotbal/
7. Nicole Vaidišová /tenis/
8. Šárka Záhrobská /alpské lyžování/
9. Roman Dostál /biatlon/
10. Věra Cechlová Pospíšilová /atletika/

Junior:
1. Šárka Záhrobská, 2. Zuzana Hejnová

Kolektivy:
1. hokejisté ČR, 2. fotbalisté ČR, 3. basketbalistky ČR

Sportovní legenda:
Josef Masopust /fotbal/

David Klempíř

Vytisknout