přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. prosince 2009, 20:34

Spikesmag.com zpovídal Šebrleho o jeho golfových ambicích

Plány a tužby světového rekordmana v desetiboji ohledně jeho sportovní budoucnosti mezi jamkami zaujaly i specializovaný atletický server, na němž se podílí IAAF s britským svazem.

Roman Šebrle pro Spikesmag.com potvrdil, co už před časem vyzradil českým médiím, a sice že chce pokračovat ve své kariéře profesionálního sportovce a plánuje účastnit se v roce 2016 olympiády v Riu de Janeiru. Ne však již jako veleúspěšný vícebojař, ale se setem golfových holí.

Golf je pro Šebrleho vášní, kterou poprvé okusil před sedmi lety na soustředění v JAR. A velmi rychle jí propadl. „Mám rád golf kvůli tomu výtečnému pocitu, když správně trefíte míček a ten letí tím správným směrem. Je to jakýsi druh kouzla,“ svěřil se Spikesmag.com s tím, že jeho silnou stránkou v golfu je patování a velmi málo si naopak rozumí s drajvrem. Ve vylepšení dovedností mu má golfový simulátor, který si pořídil domů, aby mohl trénovat i přes zimu.

Zatím však jeho výkonnost nedosahuje úrovně, která by pro profesionální hraní byla třeba - jeho handicap je současnosti 7,4 a nejlepší skóre má hodnotu 75 – na druhou stranu těchto výsledků dosáhl s relativně velmi malou praxí, takže je u něj pravděpodobný velký prostor pro zlepšení. Hraje totiž v průměru jen jednou týdně a v závodním období ani to ne. Golf začal brát vážně teprve minulé jaro, kdy se i bez speciálního tréninku výrazně zlepšil. „Myslím, že jsem hodně pohybově nadaný a dokážu hned udělat, co mi někdo poradí. Golfem se navíc chystám zabývat se stejnou zavilostí jako dosud s atletikou, takže věřím, že když budu seriózně trénovat pod dobrým koučem, můžu se dostat blízko úrovně okruhu PGA." 

Šebrle určitě není první hvězdou, která by ráda po skončení kariéry ve sportu, v němž vynikla, pokračovala v méně náročném golfu. O něco podobného se pokoušel už třeba bývalý tenista Ivan Lendl, který se však i přes nesporný talent do úplné špičky v golfu nikdy nedostal. Ani Šebrle to určitě nebude mít jednoduché. Při historické chvíli, kdy se golf v roce 2016 poprvé v historii představí coby olympijský sport, bude chtít být nepochybně velká část světové špičky a o účastenská místa tak bude velká tlačenice. Opravdu si tady Roman myslí, že má šanci? „Rád bych se o to alespoň pokusil, byť realističtěji vidím až rok 2020."

Článek uzavírá spikesmag.com provokativní otázkou, co by Roman upřednostnil – zda zlato z desetiboje na OH Londýně 2012 nebo olympijské zlato z golfu o čtyři roky později. „Těžká odpověď, obojí může být reálné,“ řekl prý Šebrle, „ale protože desetiboj jsem už jednou vyhrál, tak bych asi preferoval golfový titul.“  

Celý článek na spikesmag.com naleznete zde.      

Adam Pražák

Vytisknout