Španělé zvolili nejlepší atlety roku

Pořadatelská země letošního ME v hale zbilancovala uplynulou sezonu, ve které španělská atletika získala dvě olympijské medaile.

Nejlepším atletem Španělska se stal stříbrný olympionik na 20 km chůze Francisco Javier Fernández, kterého od zlatého úspěchu v Aténách dělilo 5 vteřin. Druhý nejvyšší počet hlasů získal držitel bronzové olympijské medaile, dálkař Joan Lino Martínez.

V kategorii žen se v anketě prosadila pětadvacetiletá tyčkařka Naroa Agirrová, šestá z olympijských her a španělská rekordmanka. Na druhé pozici skončila chodkyně María Vascová. Zástupkyně úspěšného odvětví španělské atletiky si na OH v Aténách došla pro sedmé místo a v sezoně také vytvořila národní rekord.

Klubové tituly ve Španělsku patří účastníkům loňského ročníku Poháru mistrů evropských zemí. Ženský celek Valencia Terra i Mar obsadil v PMEZ druhou příčku, muži klubu Puma Chapín Jerez skončili ve své kategorii šestí. Atleti Španělska v seniorských kategoriích v uplynulé sezoně překonali celkem 7 národních rekordů, o všechny se postaraly ženy.