přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Šok! Špotáková mění disciplínu

Redakci atletika.cz se podařilo vypátrat, že olympijská vítězka a světová rekordmanka vymění oštěp za kladivo. „Víc už s klackem dokázat nemůžu, kladivo je pro mě nový impuls,“ prohlásila.

„Hučí s tím do mě od podzimu,“ rozčiluje se její trenér Rudolef Černý. „A myslí si, že jí na kladivo bude stačit míň makat. Jenže je to paličák, nic jí nevysvětlíte,“ krčí rezignovaně rameny.

„Nevím, co trenér má. Je mi jasný, že v Berlíně to ještě nemusí cinknout, ale v Londýně se mě budou soupeřky už bát,“ věří Barbota Špotáková. „Průpravu mám, kolikrát mě bratr tak vytočil, že jsem po něm hodila i kladivo,“ odbývá námitky, že pohyb v kruhu je zcela odlišný od oštěpařské techniky.


Kvůli Barbotě Špotákové pořídili na Dukle stojánek a fungl novou sadu kladiv - foto: hrabě.cézet

Trenér Rudolef Černý už po druhé mění kvůli své svěřenkyni hlavní zaměření. Z víceboje si „musel“ vybrat jen oštěp a teď je tu úplná novinka. „Myslel jsem, že se z toho zblázním. Bára vyhrožovala, že si najde jiného trenéra, specialistu. I do Staré Boleslavi to je ale přes celou Prahu. A tak jsem absolvoval ty cesty já. Abych načerpal co nejvíc informací, objel jsem všechny trenéry. Každý mi řekl, jak se má kladivo trénovat, a každý říkal úplně něco jiného. Měl jsem hlavu, jako kdybych do ní dostal kladivem,“ hořekuje Černý.

Že to myslí Špotáková vážně, dokazuje její pilná příprava v zimě. „Už zvládnu dvě otočky. Tři ještě ne, motá se mi hlava a kladivo pak lítá směrem k trenérovi. Jednou už jsem málem protrhla i síť,“ říká naoko omluvně. Co na novou konkurenci říká česká elita – Ledva Ledvinová a Teta Kateřina Šafránková? „Docela byly holky vykulené, když jim povídám, že chci už letos přes sedmdesátku. Ale co, někdo holt musí být u nás nejlepší,“ povídá skromně. Hodí si ještě vůbec oštěpem? „Už mě to vůbec netáhne, kladivo mě fakt chytlo. Ještě jsem ani nezávodila, a už chce Fanánek skládat písníčku, pracovní název je prý Kladivo na čarodějnici,“ směje se. Premiéru prý plánuje na závody v Brně-Žabovřeskách, na rekord stadionu by mělo stačit dohodit na „Špilas“.

Eva a Vašek

P. S. Vítáme v našem redakčním kolektivu posilu ze světa šoubyznysu. Jejich známé tváře jistě pomohou imidži svazu i jeho webu.