přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Sobotní trénink na Pražský půlmaraton

Pro všechny zájemce o start na Pražském půlmaratonu 1. dubna je připraven trénink pod vedením zkušeného trenéra.

PIM Běžecký Cirkus, tradiční otevřený  trénink pro širokou veřejnost 14 dní před startem Pražského půlmaratonu proběhne ve Stromovce v sobotu 18. 3. 2006 od 10 hodin. Sraz je před planetáriem.

Trénink povede hlavní trenér PIM Běžeckého klubu Miloš Škorpil. Každému zájemci bude připraven poradit a trénink bude uzpůsoben všem výkonnostním kategoriím. Navíc po tréninku bude možnost zaregistrovat se na Hervis 1/2Maraton Praha či Volkswagen Maraton Praha se speciální slevou. Trénink je zcela zdarma, navíc každý účastník dostane malý dárek od jednoho z partnerů. Délka akce bude cca 1,5 hodiny. Tekutiny a úschovna zavazadel budou zajištěny. "Počasí není letos ideální, ale nedávno jsme měli soustředění a bylo to mnohem horší," říká k tomu Miloš Škorpil. "Tento trénink pořádáme již poněkolikáté. Pokaždé přišlo okolo sedmdesáti až devadesáti nadšenců, takže se těšíme na podobnou účast," dodává trenér k nadcházejícímu víkendu.

Trénink pomůže zájemcům připravit se na Pražský půlmaraton, kterým odstartuje PIM běžecký seriál 2006. Mezinárodní závod na 21,0975 km začne 1. dubna v pravé poledne na Karlově mostě, přes Josefov, Staré Město až k Národnímu divadlu. Pak podél Vltavy k Výtoni a odtud do Vršovic. Vrací se přes Výtoň podél Vltavy do Podolí, zpět na Palackého náměstí, pokračuje přes Palackého most na Smíchov, proti proudu Vltavy na Strakonickou a ze Smíchova zpět ulicemi na Janáčkovo nábřeží a Vítěznou ulicí se běžci dostanou až do parku na Kampě, kde závod finišuje. Loni se půlmaratonu zúčastnilo 3450 vytrvalců, letos organizátoři počítají s účastí okolo 5000 běžců.

David Klempíř

Vytisknout