přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Sobota přinesla další limity

Mladým se dařilo zejména v Opavě. Překážkář Pokorný prolomil limit pro MEJ, šest atletů si navíc řeklo o světový šampionát do sedmnácti let v Ostravě.

První kolo krajského přeboru juniorů a dorostenců v Opavě přineslo splněné limity několika mladým atletům. Překážkář Martin Pokorný zaběhl 110 metrů překážek za 13.91 sekund a rozšířil tak soupisku šéftrenéra reprezentace pro letošní evropský šampionát juniorů v nizozemském Hengelu.

Do českého týmu pro červencový světový šampionát sedmnáctek v Ostravě se v sobotu díky předvedeným výkonům zařadilo dalších osm jmen, z toho v Opavě to bylo šest dorostenců a dorostenek. Dohromady tak po sobotě čítá soupiska pro Ostravu již sedmnáct jmen! Pro zajímavost; na minulém MS 17 v Marrakeši 2005 reprezentovalo naši vlast "jen" 10 atletů.

V Opavě si o start v Ostravě řekli Petra Urbánková, Alexander Herman, Matěj Čejka a Petr Lichý na nejkratší sprinterské trati, Monika Plachá v kouli a vícebojařka Nikol Ogrodníková na krátkých překážkách. Zlepšení zaznamenal oštěpař Radovan Komár. Ten měl již limit splněný, ale zlepšil se sedmisetgramovým oštěpem na 61.01 metrů.

Dalším místem, kde padaly v sobotu limity, bylo Kladno. Tam splnili limity kladivář Tomáš Voňavka a sprinter Martin Říčař na stovce i na dvoustovce.


Kompletní výsledky z Opavy naleznete zde.

David Klempíř

Vytisknout