přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. srpna 2004, 21:42

Šneberger zůstal v semifinále olympijských her

Po úspěšném postupu z rozběhu na 1500 metrů na OH v Aténách se mílaři Michalu Šnebergerovi zázrak v podobě postupu do finále nepodařil.

Český reprezentant nastoupil ve druhém běhu po boku hlavního favorita, světového rekordmana a obhájce stříbrné medaile Hichama El Guerrouje. Právě marocký běžec od začátku udával tempo dvanáctičlenné skupiny, Šneberger se podle svých zásad držel na druhé, třetí pozici, ale náhlý úprk svých soupeřů zhruba 600 metrů před cílem nezachytil. Postupně se propadl až na dvanáctou pozici, na které své semifinálové vystoupení, přes úsilí v závěru závodu, také ukončil. V celkově pomalejším běhu Michal Šneberger obsadil dvanácté místo časem 3:47.03 a v konečném účtování mu patří 24. pozice. Samotným postupem do semifinále olympijské soutěže však závodník pražské Dukly dosáhl výborného úspěchu.  

Způsobem start-cíl si pro účast v úterním finále doběhl El Guerrouj v čase 3:40.87. V předchozím rychlejším semifinále dominoval jeho krajan Adil Kaouch za 3:35.69, o 15 setin za ním se kvalifikoval Keňan Bernard Lagat, třetím postupujícím se stal Nizozemec Gert-Jan Liefers za rovných 3:36 minut.   

Kompletní výsledky semifinále na 1500 m mužů naleznete ZDE. 

Více informací k OH 2004 v sekci ZAOSTŘENO NA...    

Tomáš Klement

Vytisknout