přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. března 2003, 20:29

Šneberger z pomalého rozběhu nepostoupil

Sen o účasti ve finále halového MS se českému mílaři Michalu Šnebergerovi nevyplnil.

Běžec pražské Dukly sice skončil v lepší polovině startovního pole prvního rozběhu, ale to na finále nestačilo. Šneberger obsadil čtvrté místo v průměrném čase 3:48,65, když podlehl jen závodníkům světové extratřídy. Zvítězil Francouz Maazouzi před Maročanem Hachlafem. Tito dva borci si zajistili přímý postup do finále. Třetí místo obsadil obhájce titulu, Portugalec Rui Costa, který tak stejně jako Michal Šneberger doplatil na pomalé tempo rozběhu a zůstal za branami finále.
Michal Šneberger zaostal za vítězným Maazouzim pouhých devětadvacet setin, na druhého postupujícího - Hachlafa - ztratil ještě o tři setiny méně. Při konfrontaci časů závodníků ze všech tří rozběhů skončil Šneberger na 21. místě. "Je to pro mě zklamání, měl jsem na víc," sděluje český běžec krátce po doběhu. "Před závodem jsem pomýšlel i na český rekord." Šneberger je nespokojen i s průběhem celého závodu. "Samozřejmě by mi vyhovovalo běžet v posledním rozběhu," naráží na nevýhodu prvních rozběhů, kdy závodníci nemohou kalkulovat s výkony svých soupeřů. "Běželo se strašně pomalu," stěžuje si Šneberger a dodává: "Nejsem na tom tak dobře, abych sám odtáhl celý závod." Ve finiši českého mistra zradil profil dráhy v National Indoor Areně. "Jsou tady dlouhé zatáčky a krátká rovinka. Ve finiši se nedalo nic dělat."

Pro Šnebergera bylo vystoupení v Birminghamu debutem na halovém mistrovství světa. Proto své vyřazení nebere nijak tragicky: "Tenhle šampionát beru jako velkou zkušenost do dalších let. Předpokládám, že můj čas přijde tak za dva roky."

On-line zpravodajství z HMS v Birminghamu v rubrice ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout

Související články