přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. ledna 2007, 09:18

Šneberger vynechá halovou sezonu

Michal Šneberger má pro rok 2007 jasné cíle. Osobní maximum na 800 m by si chtěl zlepšit na hodnotu pod 1:46 min. Na 1500 m by rád vymazal rekord Jana Kubisty (3:34.87 min).

Koncem září 2006 podstoupil Šneberger zákrok, při němž mu lékaři v České Lípě odstranili z Achillovy šlachy mrtvou tkáň. „Občas ještě noha pobolívá, ale každým dnem se její stav lepší,“ říká český atlet. Přesto chce sedmadvacetiletý atlet dopřát noze dostatek času na regeneraci. "Halovou sezonu proto letos vynechám." Své rozhodnutí konzultoval i s trenérem Josefem Vedrou a shodli se, že takhle to bude lepší. "Dvakrát jsem zkoušel začít přípravu, ale noha nebyla úplně doléčená," dodává Šneberger.

Přípravu na letní sezonu zahájí měsíčním soustředěním v Jihoafrické republice, kam zamíří podruhé v životě. „Všechno můžu odběhat na trávě a neklouzat doma na sněhu nebo na ledu případně se trápit na tvrdém povrchu v hale, což je skvělé." Po návratu čeká na mílaře pražské Dukly trénink hrubé síly a příprava skončí nejspíše v Tatrách, nebo na Kypru.

Hlavním cílem je pro závodníka samozřejmě mistrovství světa v Ósace na přelomu srpna a září. Šneberger se netají svými plány: „Ještě je brzo o tom mluvit, ale cíle jsou jasné – pokusit se postoupit do semifinále a pak se poprat i o finále.“

David Klempíř

Vytisknout