přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. ledna 2005, 14:27

Šneberger si jede pro limit na HME

S cílem splnit limit na halové mistrovství Evropy dnes odjíždí český mílař Michal Šneberger na mítink ve Stuttgartu.

V silné konkurenci v sobotním závodě na 1500 metrů šestadvacetiletý běžec věří v pokoření hranice 3:41 minut, která je třeba k nominaci na březnové ME v Madridu. Ve startovní listině závodu figuruje 11 jmen, mezi nejzvučnější patří Timothy Kiptanui Too a Ivan Heško. Keňský borec s osobním rekordem 3:30.04 obsadil v olympijském finále v Aténách čtvrté místo, Ukrajinec Heško skončil hned za ním. „Poběží tam sedm lidí s lepším osobákem, než mám já,“ dodal Šneberger. „Doufám, že dva vodiči tempo rozběhnou na slušný čas. Pro limit si jedu, předpokládám, že to bude rychlý závod. Kdyby to sedlo, tak zase zkusím posunout český rekord,“ prohlásil závodník pražské Dukly, který právě ve Stuttgartu v loňské sezoně překonal národní halový rekord výkonem 3:38.98.

Pádný argument pro sebevědomé cíle Šneberger předložil v úterý při Veřejných závodech ve Stromovce. Svůj první letošní start v závodě na 1000 metrů proměnil ve druhý nejrychlejší čas české historie na této trati 2:20.52. „Ten kilometr nasvědčoval tomu, že sezona je dobře připravená. Držel jsem rovnoměrné a rychlé tempo,“ popsal semifinalista OH v Aténách.

Michal Šneberger debutoval na vrcholné atletické akci mezi seniory před třemi lety na halovém ME ve Vídni, letos do Madridu v případě splnění nominačních kritérií pocestuje už jako ostřílený závodník. „Z Vídně jsem si přivezl páté místo, před Madridem nebudu nic odhadovat, abych pak třeba nebyl zklamanej. Je to o postupu do finále, projít do nejlepší devítky je vždycky nejtvrdší oříšek. Nově se teď závodí v pátek a v neděli, takže ve dni volna je potřeba dát se dohromady a do finále nastoupit v co největší síle,“ konstatoval účastník dvou halových mistrovství světa, kterého po zítřejším vystoupení ve Stuttgartu čekají ještě dva starty na 1500 metrů a mezitím několik závodů na kratších distancích. 

Tomáš Klement

Vytisknout