Šneberger pokořil český rekord na 1500 metrů

sobota 29. ledna 2005
Bez dvou dní přesně po roce se Michal Šneberger znovu radoval z halového národního rekordu na mítinku ve Stuttgartu.

31. ledna 2004 běžec pražské Dukly dosáhl v bádenské metropoli nejlepšího českého času všech dob 3:38.98, dnes byl o jednu desetinu rychlejší. V závodě rozběhnutém dvěma vodiči Šneberger obsadil třetí pozici za Keňanem Danielem Kipchirchirem Komenem a vítězným Ukrajincem Ivanem Heškem, který vytvořil nejlepší letošní světový čas 3:37.40. Pro Michala Šnebergera tento výkon zároveň znamená splnění limitu pro HME v Madridu, jenž byl stanoven na 3:41 minut.

Normu pro účast na mistrovství Evropy juniorů splnila ve Stuttgartu dálkařka Denisa Ščerbová, mistryně světa v této kategorii. Pokusem z první série 6.43 vítkovická atletka v soutěži vedla, nakonec se musela spokojit se čtvrtým místem. Osmá skončila v konkurenci dvanácti dálkařek Martina Darmovzalová výkonem 6.17. Nejdelší pokus soutěže 6.59 m předvedla Ineta Radevicová z Lotyšska.

Solidní čas 1:48.99 v B-finále na 800 metrů zaběhl Jaroslav Růža. Svěřenec trenéra Kupky tak 99 setin zaostal za limitem na halové ME v Madridu a 79 setin za limitem ČAS na ME do 22 let. Další půlkař Stanislav Tábor se představil v závodě na 1000 m jako vodič, startovní pole dovedl na metu 600 m v mezičase 1:22.20. Ve stejné roli nastoupila na trati 3000 metrů Veronika Mráčková.

Výsledky halového mítinku IAAF ve Stuttgartu, 29. 1. 2005:

60 m - 1. Mayola (Kuba) 6.56, 2. Collio (It.) 6.59, 3. Fasuba (Nigérie) 6.60
200 m - 1. Unger 20.66, 2. Ernst (oba Něm.) 20.74
800 m (A-finále) - 1. Borzakovskij (Rus.) 1:47.18 - výkon roku, 2. Mulaudzi (JAR) 1:48.28
800 m (B- finále) - 1. Okken (Niz.) 1:46.27 - výkon roku, 2. Bogdanov (Rus.) 1:46.48... 9. Růža (ČR) 1:48.99
1000 m - 1. McIlroy (Ir.) 2:19.49
1500 m - 1. Heško (Ukr.) 3:37.40 - výkon roku, 2. Daniel K. Komen (Keňa) 3:37.68, 3. Šneberger (ČR) 3:38.88 - halový rekord ČR, limit na HME
3000 m - 1. Jawher (Katar) 7:43.30 - výkon roku, 2. Wendimu (Et.) 7:43.66
Tyč - 1. Jeremenko 5.84 - výkon roku, 2. Jurčenko (oba Ukr.) 5.77, 3. Börgeling (Něm.) 5.70, 4. Walker (USA) 5.70