přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. října 2003, 10:40

Šneberger dává přednost přípravě na západě Čech

Vcelku tradiční přípravu podzimního období před sebou má český mílař Michal Šneberger.

Jako každý rok závodník pražské Dukly nezvolil relaxační pobyt v lázních. „Nikdy do lázní nejezdím, cítím se pak příliš rozleženej a těžko se dostávám zpět do sportovní přípravy,“ uvedl účastník letošního mistrovství světa v Paříži, který má rád teplé počasí, proto teď strávil deset dní u moře. „Donedávna jsem dělal dlouhé procházky a jezdil na kole. Teď už zařadím zase atletické prvky,“ popisuje Šneberger své současné aktivity. Od pondělí se český reprezentant připravuje v západočeském Zadově, což je jeho tradiční místo pro podzimní soustředění. „Nejdřív tu budu týden a po týdenních testech se sem zase na tři neděle vracím,“ sdělil. 

Letos poprvé v kariéře startoval Michal Šneberger na obou vrcholných soutěžích sezony, mistrovství světa v hale i pod otevřeným nebem. „V limit na mistrovství světa jsem ani nevěřil,“ vzpomíná Šneberger. K účasti na pařížském šampionátu totiž musel rodák ze Stodu překonat osobní rekord. „Velkým úspěchem bylo už jen se na mistrovství dostat,“ hodnotí Šneberger. „Je to pro mě další článek v motivaci na olympijské hry,“ zmiňuje olympiádu v Aténách v příštím roce, na níž se bude Šneberger systematicky připravovat bezprostředně po skončení halové sezony. „Za jeden z milníků příští sezony považuji Zlatou tretru, kde hodlám stejně jako letos do Paříže splnit limit na olympiádu,“ věří Michal Šneberger.

V halové sezoně pětadvacetiletý závodník pravděpodobně zvolí několik startů na 800 a 3000 metrů. „Půlky se určitě budu držet i nadále, jsem díky tomu dobře rychlostně připraven na patnáctistovku. Taky si myslím, že mám na to, abych na 800 metrů překonal osobní rekord. Tři kilometry zkusím asi jednou,“ plánuje pátý muž loňského halového ME.

Tomáš Klement

Vytisknout