přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. října 2003, 07:56

Smolaři letošní sezony se připravují už ve zdraví

Tréninkoví partneři z pražské Dukly Karel Bláha a Radek Zachoval první polovinu října tráví společně v Bedřichově v Krkonoších.

„Už probíhá sportovní příprava, v téhle sezoně jsem odpočíval až dost,“ řekl Karel Bláha, který byl po lednovém soustředění v Jihoafrické republice mimo hru téměř celý rok. Podobný osud letos potkal Radka Zachovala. Pětadvacetiletého sprintera trápila ostruha na patě a sezona pro něho skončila vlastně už na začátku února.

Foto: František Macák

„Absolvoval jsem spoustu vyšetření,“ uvedl Zachoval, „lékaři mě ubezpečili v tom, že teď už je vše v pořádku. Nezlobí mě to už delší dobu, ale nechtěl jsem nic podcenit.“

„Hlavní je teď pro mě zdraví,“ reagoval Zachoval na otázku, co očekává od nadcházející halové sezony. Oba reprezentanti však pomýšlejí na halové MSBudapešti, které maďarská metropole přivítá v březnu příštího roku. „Určitě se chci dostat do Budapešti,“ prohlašuje Bláha a Zachoval doplňuje: „svět je mým jednoznačným cílem.“

Oba borci se s největší pravděpodobností budou připravovat opět na tratích, které jim přinesly dosud nejvýraznější individuální úspěchy. „Začnu určitě na čtvrtce, letos nebudeme nijak experimentovat,“ připomněl Bláha letošní pokusy přeorientovat se na osmistovku. Na 400 metrů přitom obsadil sedmou pozici na loňském mistrovství Evropy. Radek Zachoval se hodlá soustředit na poloviční trať, na halovém MS 2002 ve Vídni na 200 m skončil pátý.

Vzhledem k halovému MS připadá v úvahu také start české štafety mužů na 4x400 metrů. „Takové plány jsou teď předběžné. Uvidíme, kolik dáme dohromady lidí, a hlavně jak nám to bude běhat,“ uvedl Karel Bláha, člen zlaté štafety z evropského šampionátu v hale před třemi lety v Gentu. „Určitě bych chtěl štafetě pomoct, ale je to záležitost čtyř, nebo spíš pěti lidí,“ připojil Radek Zachoval. Celá tréninková skupina Dalibora Kupky – tedy i překážkáři Jiří Mužík a Štěpán Tesařík – se přesouvá opět do Bedřichova v první polovině listopadu, kdy už přijde ostřejší příprava. V prosinci pak všichni odlétají na tradiční soustředění do jihoafrického Potchefstroomu.

Tomáš Klement

Vytisknout