přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. března 2008, 21:24

Smith nejspíš ubude ze seznamu Šebrleho soupeřů

V šestnáctičlenné výpravě Jamajky by kvůli zranění neměl být stříbrný desetibojař z MS v Ósace. Silné zastoupení mají sprinty.

Jak uvedly EME News, Maurice Smith si poranil hamstring na tréninkovém soustředění v severoamerickém Auburnu. Po vyšetření v Mnichově mu němečtí lékaři zakázali plnou zátěž na minimálně týden. Tím pádem by nemohl vyslyšet pozvání IAAF a startovat v sedmiboji na HMS ve Valencii. Pokud se to potvrdí, bude IAAF muset za něj najít náhradu, aby se doplnila osmička vícebojařů. Nepochybně by to byl někdo výkonnostně slabší Jamajčana, který na loňském MS do poslední chvíle bojoval o světový titul s Romanem Šebrlem. 


Maurice Smith při MS v Ósace, foto: graf.cz

Hlavní část jamajské výpravy tvoří obě štafety. Z jiných než sprinterských disciplín jsou v sestavě pouze dálkař Beckford a koulař Scott.  
Tým Jamajky: MUŽI - 60 m: Clarke, Plummer, 60 m př.: Wignall, Wright, dálka: Beckford, koule: Scott, 4 x 400 m: Barrett, Blackwood, Steele, Sappleton, L. Davis, ŽENY - 400 m: Thompsonová, 60 m př.: Goldingová-Clarková, 4 x 400 m: Prendergastová, Thompsonová, Y. Williamsová, Stoddartová

Adam Pražák

Vytisknout