přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Slunečný Göteborg zítra zahájí evropský šampionát

Obloha bez mráčku a teplota okolo třiceti stupňů celsia. Tak přivítal početnou českou výpravu čítající 44 jmen Göteborg.

Obavy před deštěm, které měli někteří členové výpravy v hlavě z loňského světového šampionátu v Helsinkách, se prozatím vytrácejí.

"Do úterý má být devětadvacet stupňů a slunečno," věštil dnes na poradě českého národního týmu předseda ČAS Karel Pilný. Džíny a svetry, ve kterých většina atletů opustila deštivou Prahu, byly po příjezdu do čtyřhvězdičkového hotelu Gothia Towers briskně vyměněny za trička a kraťasy.

Bezproblémová akreditace, pouze čtvrthodinová jízda z letiště do hotelu, stadion kousek od ubytování a zároveň v centru Göteborgu - to vše svědčí o tom, že Švédové si na přípravě šampionátu dávají opravdu záležet. Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny nejen televizí a přípojkou na internet, ale také například žehlícím prkem, žehličkou či fénem. Jídelna za rohem, stadion deset minut pěšky a komu se nechce po svých, stačí nastoupit u hotelu do tramvaje číslo 13, která ho doveze přímo na Ullevi.

Díky bezproblémovému pouze něco málo přes hodinu trvajícímu letu a rychlému vybavení všech nezbytných procedur panuje v týmu poklidná atmosféra. Někteří závodníci si hned odpoledne vyzkoušeli kvalitu tréninkového stadionu, který je asi čtvrt hodiny jízdy tramvají od Gothia Towers. Většina se ale chystá zítra dopoledne na obhlídku toho "hlavního".

A odpoledne možná něktří zavítají na předehru slavnostního zahájení, které se chystá na hlavní třídě Aveny ve středu města, od týmového hotelu vzdálené přibližně 200 metrů. Hlavní hvězdou bude irský zpěvák Ronan Keating, v roli průvodů budou bývalý trojskokan Jonathan Edwards, který právě v Göteborgu před jedenácti lety vytvořil stále platný světový rekord a švédská televizní moderátorka Kristin Kaspersenová. Bude tak "předzahájeno" nejen 19. mistrovství Evropy, ale i kulturní festival, který bude trvat až do konce šampionátu.

Karolína Farská

Vytisknout