přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Slovenskou atletiku dále povede Mračnová

Mária Mračnová se stala počtvrté v řadě předsedkyní Slovenského atletického svazu.

Bývalá výškařka, která se může pochlubit OR 192 cm a čtvrtým místem z OH v Montrealu 1976, rozhodla o svém vítězství v sobotních volbách až ve druhém kole, ve kterém poměrem hlasů 35:27 porazila dalšího bývalého skokana do výšky (OR 225 cm) a v současnosti šéfa VŠC Dukla banská Bystrica L´ubomíra Roška. Další neúspěšnými kandidáty na post předsedy jsou Rostislav Matoušek (17 hlasů) a bývalý půlkař světové třídy Jozef Plachý (5).


zdroj: atletikasvk.sk

„Nebývá zvykem, aby žena porazila hned tři muže, ale beru to jako jejich prohru,“ prohlásila podle intrernetových stránek svazu bezprostředně po svém zvolení Mračnová, která v současnosti zastává i funkci místopředsedkyně Slovenského olympijského výboru.
 Oproti původním očekáváním nedošlo k výraznějším změnám ani ve složení výkoného výboru, kde ve svých funkcích zůstali tři činovníci z šesti. Posty obhájili místopředseda Jozef Malík, Peter Filo ml. (legislativní a rozhodcovská komise) a Ivan Čillík (metodická komise). Kazimír Hunčík se přesunul z organizační do ekonomické komise. Novými tvářemi jsou od soboty Roman Benčík, který v čele komise mládeže vystřídal Milana Suletyho, a také Rastislav Hrbáček (organizační komise).  

Nejistá se naopak zdá funkce šéftrenéra Vladimíra Bezdíčka. „Ústřední tréner nemá co sedět na sekretariátě a vyřizovat letenky či vypočítávat závodníkům diety. Má být v terénu, komunikovat s trénery a atlety, ale hlavně nabízet vízi a koncepci," zdůraznila Mária Mračnová, která v souvislosti s funkcí šéftrénera oslovila Košičana Mariána Prezbruchého.
Více o slovenských atletických volbách na internetových stránkách svazu http://www.atletikasvk.sk/

Český atletický svaz bude volit své předsednictvo na dubnové valné hromadě. Stávající předseda ČAS Ing. Karel Pilný, který je současně pokladníkem Evropské atletické asociace už s předstihem oznámil, že se o obhajobu ucházet nebude. Další informace k domácí volební valné hromadě v rubrice ZAOSTŘENO  NA...

Adam Pražák

Vytisknout