přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

17. ledna 2011, 18:43

Slovenka Cupáková končí, bude maminkou

Slovenská překážkářská rekordmanka Miriam Cupáková, kterou jsme už pod dívčím jménem Bobková uvykli vídat v české extralize, ukončila kvůli těhotenství závodní kariéru.

K největším úspěchům Miriam Cupákové patří semifinále na HMS 2008 ve Valencii, dále pak starty na olympiádě v Pekingu, MS v Ósace a dvou evropských šampionátech. Pod vedením trenérů Schullera a Lacza zaběhla v letech 1997 až 2008 dohromady 25 slovenských seniorských rekordů. Venkovní stovku překážek posouvala 14krát až na 13.04, halovou šedesátku srazila jedenáctkrát až k 8.04. 


Cupáková (vpravo) při GP Krupka, foto: www.graf.cz

U těchto hodnot podle všeho zůstane, neboť Cupáková ohlásila konec kariéry v souvislosti s očekávaným přírůstkem do rodiny. Pro doktorandku bratislavské FTVŠ to však neznamená konec u atletiky, po porodu plánuje působit jako trenérka. „Ta práce mě naplňuje. Doufám, že někdy narazím na podobnou překážkářku, jako jsem byla já,“ prohlásila pro web manažerské skupiny Top Athletics, v níž působila.  

Kromě Cupákové se s kariérou rozloučil i 28letý Peter Žňava, dlouhé roky nejlepší slovenský čtvrtkař. U něj se to však čekalo, neboťˇto avizoval již po ME v Barceloně. Předtím startoval na ME 2006 v Göteborgu a HME 2009 v Turíně, pokaždé však skončil v rozbězích.

Adam Pražák

Vytisknout