přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Slesarenková a Felixová jsou dalšími jmény pro Zlatou tretru

Organizátoři oznámili další zahraniční hvězdy na startu 45. ročníku Zlaté tretry. Právě stovka a výška žen by měly patřit k vrcholům letošního ročníku ostravského mítinku.

Ve sprintu žen na 100 m se kromě již dříve ohlášené halové mistryně světa Melisse Barberová (USA) objeví také mistryně světa pod otevřeným nebem, teprve dvacetiletá Američanka Allyson Felixová. Ta dokázala na olympiádě v Aténách získat stříbrnou medaili ve svých teprve osmnácti letech. Navíc zaběhla na dvoustovce 22.18, což je juniorský světový rekord. Svůj talent prokázala také v loňské sezoně, kdy na trati 200 m vyhrála na MS v Helsinkách, na Světovém atletickém finále v Monaku a z deseti finálových startů sezony proměnila všechny ve vítězství.

Na trati 100 m se tak Felixová utká s Barberovou a měl by to být velmi rychlý běh. Obě sprinterky mají osobní rekord 11.04, Felixová navíc prohlásila, že by si právě v Ostravě chtěla své maximum vylepšit. Rekord mítinku má hodnotu 11.03 s.

Ve výšce se s již ohlášenou chorvatskou rekordmankou a stříbrnou ženou z březnového HMS v Moskvě Blankou Vlašičovou utká dvojnásobná halová mistryně světa a vítězka olympijských her Jelena Slesarenková z Ruska. Vlašičová letos v hale několikrát vylepšila národní rekord a její osobní maximum v hale má hodnotu 2.05 metru. Ruská atletka má v hale skočeno nejlépe o centimetr méně, ale na dráze umí překonat i 2.06 metru.

Rekord Zlaté tretry má hodnotu 2.01 metru a organizátoři doufají, že bude letos překonán. Kromě Vlašičové a Slesarenkové se totiž na startu objeví také Švédka Emma Greenová (OR - 1.97) a halová mistryně Evropy Ruska Anna Čičerovová (OR - 2.04). Trio našich nejlepších výškařek Straková, Laláková a Dubnová tak bude mít opravdu těžkou konkurenci. Ta by jim však měla pomoci v překonání motivačního limitu pro letošní ME v Göteborgu, který má hodnotu 1.90 m.

David Klempíř

Vytisknout