Slavný Johnson zrazuje Američany od nasazení Jonesové do štafety

23. listopadu 2011, 11:25

Legendární čtvrtkař Michael Johnson nedoporučil americké výpravě, aby do štafetových běhů na olympiádě postavila Marion Jonesovou.

Od startu špičkové sprinterky odrazuje Američany s ohledem na vyšetřování dopingového skandálu kolem nového hormonu THG a kalifornské laboratoře Balco, v němž patří Jonesová k podezřelým. Navíc ji z dopingu obvinil i její někdejší manžel C.J. Hunter.

"Nedělejte to. Proč se budete pouštět do takového rizika?" vznesl šestatřicetiletý světový rekordman Johnson dotaz směrem k šéfům amerických olympioniků.

Jonesová si při národní kvalifikaci zajistila start na olympiádě pouze v dálce, pro štafetové běhy s ní však Američané podle všeho počítají. A to nejen na sprinterské, ale i ve čtvrtkařské.

Johnson rozhodně ví, o čem mluví: jemu samému hrozí odebrání zlaté olympijské medaile ze Sydney, kterou získal v běhu na 4x400 metrů. Do týmu totiž tehdy patřil Jerome Young, který před čtyřmi lety na hrách startoval přesto, že měl v roce 1999 pozitivní test na anabolický steroid nandrolon.

Američané mohou o medaili nyní přijít. Podobný osud by mohl potkat aténské štafety, pokud by se později ukázalo, že podezírání Jonesové z nekalých praktik byla oprávněná.
                                                                                                     ČTK
Vytisknout

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí