přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Slavný Johnson zrazuje Američany od nasazení Jonesové do štafety

Legendární čtvrtkař Michael Johnson nedoporučil americké výpravě, aby do štafetových běhů na olympiádě postavila Marion Jonesovou.

Od startu špičkové sprinterky odrazuje Američany s ohledem na vyšetřování dopingového skandálu kolem nového hormonu THG a kalifornské laboratoře Balco, v němž patří Jonesová k podezřelým. Navíc ji z dopingu obvinil i její někdejší manžel C.J. Hunter.

"Nedělejte to. Proč se budete pouštět do takového rizika?" vznesl šestatřicetiletý světový rekordman Johnson dotaz směrem k šéfům amerických olympioniků.

Jonesová si při národní kvalifikaci zajistila start na olympiádě pouze v dálce, pro štafetové běhy s ní však Američané podle všeho počítají. A to nejen na sprinterské, ale i ve čtvrtkařské.

Johnson rozhodně ví, o čem mluví: jemu samému hrozí odebrání zlaté olympijské medaile ze Sydney, kterou získal v běhu na 4x400 metrů. Do týmu totiž tehdy patřil Jerome Young, který před čtyřmi lety na hrách startoval přesto, že měl v roce 1999 pozitivní test na anabolický steroid nandrolon.

Američané mohou o medaili nyní přijít. Podobný osud by mohl potkat aténské štafety, pokud by se později ukázalo, že podezírání Jonesové z nekalých praktik byla oprávněná.
                                                                                                     ČTK