přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Skvělá půlka v Rieti

Mítinku IAAF v italském Rieti kralovali půlkaři, kteří zde zaběhli tři nejlepší časy sezony. Vítězný David Rudisha se posunul na čtvrté místo historických tabulek.

Jen dva dny po vyvrcholení Zlaté ligy v Bruselu si dali přední světoví půlkaři dostaveníčko při IAAF Grand Prix v Rieti. A byl z toho nejlepší závod dosavadní sezony. Souboj mistra světa Mbulaeniho Mulaudzího s Keňany Davidem Rudishou a Alfredem Yegou dovedl vítězného Rudishu k času 1:42.01, jen o 0.9 s horšímu světového rekordu Wilsona Kipketra. Rychleji než Rudisha běželi vedle rekordmana již jen legendární Brit Sebastian Coe a Brazilec Joaquim Cruiz.
Posunu v tabulkách se dočkali i druhý Yego a třetí Mulaudzí, kteří si vylepšili svá osobní maxima na 1:42.67, resp. 1:42.86.

Hodně se čekalo i od stovky mužů, kde startoval Asafa Powell, který tu v minulosti vytvořil jeden z bývalých světových rekordů. Tentokrát to tak slavné nebylo, ale Jamajčan přesto nezklamal. I přes protivítr 1.5 m/s naplnil (byť jen o setinu) svou normu stometrových tratí běžených pod 10 vteřin.

Mezi ženami nabídla kvalitní podívanou dálka, v níž vítězná Ruska Irina Melešinová jen o 9 cm nedosáhla sedmimetrové hranice. V disku oplatila Kubánka Yarelis Barriosová porážku z Berlína Australance Dani Samuelsové. Vyhrála za 64.9ř, přičemž se mezi obě sokyně vklínila ještě Polka Zaneta Glancová.  
 
Výsledky zde.

Adam Pražák

Vytisknout