přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. dubna 2005, 17:21

Skupina trenéra Dudy na Kanárech pracuje na kondiční přípravě

Od minulého čtvrtka probíhá příprava svěřenců Aleše Dudy na Kanárských ostrovech.

Ve středisku La Santa na ostrově Lanzarote se vítkovičtí atleti minulý týden připojili k početné české enklávě, aktuálně se v tamním středisku soustřeďuje okolo šedesáti českých atletů.

Denisa Ščerbová a Jaroslav Bába z Dudovy skupiny odcestovali na Lanzarote na dva týdny, 28. dubna se vracejí do ČR. Druhý týden v květnu je pak čeká sedmidenní výcvikový tábor v Olomouci, poté se přesunou na soustředění do maďarské Taty. 

"Cílem výcvikového táboru na Lanzarote je především kondiční příprava a objem založený na odrazové i silové práci a běžecké přípravě," vylíčil tréninkové záměry pro soustředění na Kanárech Aleš Duda.

První dny po příletu se do stoprocentního tréninku ještě nezapojila Denisa Ščerbová, která nebyla zdravotně úplně v pořádku. "Na začátku Denisa jen lehce trénovala z důvodu užívání antibiotik kvůli zánětu zubů," vysvětlil Duda. Od pondělí se přípravě věnuje už bez omezení.

Trenér roku 2004 přivezl na Kanáry také dva výškaře, Jaroslav Bába a Tomáš Krása trénují společně. "Oba musí zapracovat na odrazové i silové práci, aby na výcvikovém táboře v Olomouci měli na čem stavět," uvedl Duda a připojil: "technickou část přípravy začneme až na soustředění v Olomouci."

Mladá překážkářka Veronika Kohútová využívá přítomnosti Lucie Martincové, která na Lanzarote přicestovala už o týden dříve. Dorostenecká mistryně ČR na 100 m překážek absolvuje společné tréninky se svou zkušenější kolegyní a upevňuje si techniku přeběhu.

Zajímavé fotky nabízí na webových stránkách své tréninkové skupiny kouč atletů pražské Dukly Luděk Svoboda. V La Santě se připravuje i trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák. Fotogalerii Svobodovy skupiny naleznete zde.

Tomáš Klement

Vytisknout