Skupina trenéra Dudy na Kanárech pracuje na kondiční přípravě

19. dubna 2005, 17:21

Od minulého čtvrtka probíhá příprava svěřenců Aleše Dudy na Kanárských ostrovech.

Ve středisku La Santa na ostrově Lanzarote se vítkovičtí atleti minulý týden připojili k početné české enklávě, aktuálně se v tamním středisku soustřeďuje okolo šedesáti českých atletů.

Denisa Ščerbová a Jaroslav Bába z Dudovy skupiny odcestovali na Lanzarote na dva týdny, 28. dubna se vracejí do ČR. Druhý týden v květnu je pak čeká sedmidenní výcvikový tábor v Olomouci, poté se přesunou na soustředění do maďarské Taty. 

"Cílem výcvikového táboru na Lanzarote je především kondiční příprava a objem založený na odrazové i silové práci a běžecké přípravě," vylíčil tréninkové záměry pro soustředění na Kanárech Aleš Duda.

První dny po příletu se do stoprocentního tréninku ještě nezapojila Denisa Ščerbová, která nebyla zdravotně úplně v pořádku. "Na začátku Denisa jen lehce trénovala z důvodu užívání antibiotik kvůli zánětu zubů," vysvětlil Duda. Od pondělí se přípravě věnuje už bez omezení.

Trenér roku 2004 přivezl na Kanáry také dva výškaře, Jaroslav Bába a Tomáš Krása trénují společně. "Oba musí zapracovat na odrazové i silové práci, aby na výcvikovém táboře v Olomouci měli na čem stavět," uvedl Duda a připojil: "technickou část přípravy začneme až na soustředění v Olomouci."

Mladá překážkářka Veronika Kohútová využívá přítomnosti Lucie Martincové, která na Lanzarote přicestovala už o týden dříve. Dorostenecká mistryně ČR na 100 m překážek absolvuje společné tréninky se svou zkušenější kolegyní a upevňuje si techniku přeběhu.

Zajímavé fotky nabízí na webových stránkách své tréninkové skupiny kouč atletů pražské Dukly Luděk Svoboda. V La Santě se připravuje i trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák. Fotogalerii Svobodovy skupiny naleznete zde.

Tomáš Klement
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí