přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. dubna 2005, 07:40

Skupina Ludvíka Svobody zítra odlétá na Lanzarote

Svobodovy svěřence včetně Tomáše Dvořáka čeká téměř měsíční soustředění na Kanárských ostrovech.

Kouč Ludvík Svoboda nebude mít lehkou úlohu. Vícebojaři Tomáš Dvořák a Pepa Karas se na Lanzarote budou soustředit na závěrečnou část přípravy vycházející z rychlosti, zatímco zbytek skupiny se ještě zaměří na objem. "A zvláštní případ je ještě Petr Svoboda, který to má kvůli zranění o měsíc posunutý. Skupina se při trénincích na Lanzarote bude muset dělit na třetiny," vysvětluje Svoboda, "nebude to jednoduché,ale myslím, že se to poddá."

Vícebojař Tomáš Dvořák se před pár dny vrátil ze soustředění v Jižní Africe, kde si objemovou část přípravy již "odbyl". "Na Kanárech budou s Pepou Karasem pilovat hlavně rychlost. Začátkem května chtějí oba startovat na mítinku v Desenzanu. Tomáš by tam chtěl splnit limit na světový šampionát," prozradil z Dvořákových plánů jeho kouč. Hlavním důvodem brzského startu v sezoně je věčný Dvořákův problém s alergiemi. "Květen je pro Tomáše nejhorší měsíc. Vždycky přijel kvalitně připravený ze soustředění a pak se kvůli alergii v květnu utlumil. Chceme tomu předejít tak, aby forma přišla začátkem května právě v Desenzanu," řekl Svoboda. Pak plánují měsíční relativně klidné oddychové období a posléze kvalitní přípravu na Helsinky. 

"Ostatní budou na Lanzarote trénovat spíš objemově a s rychlostí začneme až po návratu. Prvním závodem v letní sezoně bude pro ně asi I. kolo extraligy, ale bude to z plného tréninku,"
plánuje Svoboda.

Zkušený trenér neopomněl také připomenout skvělé podmínky, které jeho svěřence na Lanzarote při téměř měsíčním soustředění čekají. "Je tam skvělý stadion, dá se i házet oštěpem, nemusí se dojíždět na jiné místo. Navíc tam bude spoustu dalších trenérů a závodníků, budeme všichni pohromadě a můžeme si navzájem pomoct. Vícebojařům se budou věnovat například tyčkařský kouč Bolek Patera či výškařský trenér Jan Janků."

Karolína Farská

Vytisknout