přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. dubna 2003, 10:50

Skupina Dalibora Kupky je už v plné přípravě na letní sezonu

Světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle minulý týden zahájil přípravu na letní sezonu, ve které pro něho pochopitelně hraje prim mistrovství světa v Paříži.

„V Paříži chci získat titul mistra světa,“ rozhodně prohlašoval Šebrle bezprostředně po návratu z halového světového šampionátu v Birminghamu. Následky chřipkového onemocnění už závodník pražské Dukly zažehnal, a tak se může naplno věnovat přípravě na srpnové MS. „Roman od Birminghamuzačal trénovat vlastně až v těchto dnech, takže jeho současnou formu nelze přesně odhadnout,“ říká Šebrleho trenér Dalibor Kupka. V současné době je Roman Šebrle spolu s některými dalšími členy Kupkovy tréninkové skupiny na soustředění v Nymburce.


Foto: František Macák


Zde se připravuje také Karel Bláha, který se od listopadu loňského roku systematicky připravoval na 800 metrů. Halová sezona na této trati však nevyšla podle jeho představ, a tak se pro letošní letní sezonu Bláha s největší pravděpodobností vrací k poloviční trati. Právě na 400 m šestým místem na ME 2002 zaznamenal sedmadvacetiletý atlet pražské Dukly největší úspěch své dosavadní kariéry. „Před letní sezonou Karel přesto poběží minimálně jeden závod na 800 metrů,“ sděluje trenér Kupka.

V Nymburce stráví Šebrle a spol. čtrnáct dní a ve druhé polovině dubna se všichni přesunou do střediska Benalmadena v jižním Španělsku. Tam už se ke skupině připojí Jiří Mužík a Štěpán Tesařík (na snímku), kteří se do 12. dubna připravují v jihoafrickém Potchefstroomu. Oba běžci se těší výbornému zdravotnímu stavu a trénují podle stanoveného plánu. Jejich příprava je zaměřena především na zvýšení objemu, běžecká příprava pak přijde na již zmíněném soustředění v Benalmadeně. Na žádných závodech v Jihoafrické republice Mužík ani Tesařík zatím startovat nebudou.

Tomáš Klement

Vytisknout