přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. června 2010, 14:08

Škrobáková zaběhla v chladu pod 13 vteřin

Druhé místo jen o tisíciny si odvezla z německého Baunatalu česká překážkářská rekordmanka, když podlehla pouze domácí Rolederové. Mítink nedaleko Kasselu viděl i další zajímavé výsledky.

Třetí start Lucie Škrobákové, třetí nepříznivé podmínky. „Tak dnes doufám do třetice všeho špatného: první závod déšť, pak proťák a dnes hnusná kosa,“ napsala si svěřenkyně Jany Jílkové do profilu na sociální sítě před včerejším závodem. Ale s podmínkami se nakonec porovnal nadmíru dobře, když letos poprvé a celkem po jedenácté v kariéře pokořila hranici třinácti vteřin. Času 12.97 dosáhla i Cindy Rolederová, nakonec to byla Němka, komu kamera přisoudila prvenství. Škrobáková i přes nepříznivé podmínky i v třetím závodě během týdne zaběhla výkon lepší limitu pro ME v Barceloně.


Lucie Škrobáková loni při MJO - foto: J. Kucharčík

Velká pozornost byla v Baunatalu věnována venkovní závodní premiéry Ariane Friedrichové. Domácí výškařka začala sezonu 196, na dvou metrech pak již neuspěla. V tyčkařském sektoru usilovala o německý rekord 478 cm Silke Spiegelburgová, nakonec zůstalo u vítězství za 470. Naopak výtečný národní rekord 21.58 vytvořil Dylan Armstrong, místní soupeře, Bartelse a Storla by porazil i svým druhým nejdelším pokusem (21.08). Kanadského koulaře bychom měli vidět 14. 6. na Odložilově memoriálu. Christine Obergföllová připravila Mariji Abakumovové druhou porážku týdne, Němka hodila 64.96, Ruska 64.02. Solidní výkon v trojskoku 14.49 předvedla vedoucí evropských tabulek Ukrajinka Olga Saladuhaová, domácí Katje Demutové pomohl optimální vítr (2 m/s) k osobnímu rekordu 14.31.

Kompletní výsledky zde.

Michal Procházka

Vytisknout