přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. září 2010, 12:34

Škrobáková třetí v Roveretu, Semenyaová na půlce propadla

Na mítinku evropského okruhu v Itálii předvedla česká překážkářka čas 13.16. Oštěpařka Klimešová byla po výkonu 53.54 sedmá. Překvapení se zrodilo v půlce, kde měla špatný den jihoafrická mistryně světa.

Překážkářkám vál do zad silný vítr + 3.9 m/s, k pokoření hranice 13 vteřin to však pomohlo jediné. V čase 12.95 zvítězila Ruska Taťjana Děktěrevová. Češka Lucie Škrobáková doběhla na třetím místě o 21 setin později, když se před ní těsně dostala ještě Němka Cindy Rolederová.

To Jarmile Klimešové se v oštěpu dařilo méně. Její nejdelší hod měřil 53.54 m a svěřenkyně Jana Železného s ním uzavírala sedmičlenné startovní pole. Vyhrála stříbrná medailistka z Barcelony, Němka Christina Obergföllová, která hodila 64.38 m. Přes šedesát metrů se spolu s ní dostala už jen Australanka Kimberley Mikleová (60.14).

Nečekaný nezdar potkal v závodě na 800 m Jihoafričanku Caster Semenyaovou. Devatenáctiletá šampionka z Berlína, která se teprve nedávno vrátila k závodění po ukončení sporů o jejím pohlaví, doběhla do cíle na devátém místě v podprůměrném čase 2:07.16, když na vítězku, domácí Elisu Cusma Piccioneovou, ztratila bezmála sedm vteřin.

Nevyhrál ani další navrátilec, americký sprinter Justin Gatlin. Bývalá hvězda, která se od srpna pokouší o comeback po čtyřletém dopingovém trestu, podlehla Jamajčanovi Johanu Blakeovi. Gatlin však příliš nesmutnil, čas 10.09 je totiž jeho nejlepším od vypršení distancu. Vítěz byl o 3 setiny rychlejší.

Výsledky     

Adam Pražák

Vytisknout