přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. ledna 2009, 19:44

Škrobáková se blíží

Nejlepší česká překážkářka současnosti ukrajuje setiny a směřuje k limitu na HME. Po sobotní Jablonecké hale jí jich chybí ještě 9.

Lucie Škrobáková se vloni po letitém snažení stala národní rekordmankou, když na táborském šampionátu jako první žena v české historii zaběhla stovku s překážkami pod 13 vteřin. Nyní ji čeká výzva v podobě halového maxima, které už téměř 20 let drží výkonem 8.04 Jitka Tesárková. Škrobáková zatím byla k tomuto času nejblíže před pěti lety, kdy si vytvořila osobní rekord 8.07.

Na začátku sezony je zatím její forma těmto časům poněkud vzdálená, výrazně se však blíží jinému mezníku této sezony, a sice kritériu pro HME, které má hodnotu 8.12.  Před týdnem v Praze otevřela závodní období časem 8.35, v sobotu na Jablonecké hale dalších 14 setin srazila. Definitivní útok na limit, k němuž aktuálně schází 9 setin, by měl prý přijít už v dalších startech. K optimismu ji přitom opravňuje i její čas na hladkých 60 m, kde si vyrovnala osobní rekord 7.57.

Dobrou formu potvrdil v Jablonci také sprinter Libor Žilka, který vyhrál 60 m za 6.78 a vysloužil si za to mj. pochvalu od trenéra Ludvíka Svobody. „Ve finále Libor ulil první start a musel si stejně jako ostatní dávat při opakovaném startu pozor. Neriskoval a počkal si na výstřel a brzy po startu se dostal do čela závodu a jistě s náskokem téměř dvou desetin sekundy závod vyhrál v čase 6,78. Je to jeho druhý nejrychlejší čas v kariéře a jen dvě setiny za týden starým osobním rekordem z Prahy,“ zapsal si trenér na stránky své skupiny www.svobodagroup.cz.

V kouli o sobě dal po delší době vědět Remigius Machura ml., který vyhrál výkonem 18.92 m.

Výsledky z Jablonecké haly naleznete zde.

Adam Pražák

Vytisknout