přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. ledna 2009, 12:28

Škrobáková pouhou setinku od Turína

Česká jednička krátkých překážek se včera v pražské Stromovce mohla stát první ženou pro Turín. Ve svém třetím závodě zaběhla 8.13 a pro účast HME potřebuje srazit již jen setinu.

Lucie Škrobáková ukrojila další podstatný díl na cestě za startem na halovém šampionátu. Po výkonech 8.35 a 8.21 jí na veřejných závodech uniklo potřebných 8.12 jen o chlup. „Ty pověstné setinky,“ nechala se slyšet s úsměvem svěřenkyně Jany Jílkové. „Nepotkala jsem se zatím se soupeřkou a navíc je na mě ještě brzy,“ upozornila na stále teprve se rozbíhající sezonu. „Rychlostně jsem připravená dobře,“ uvedla dále, včera si v hale Otakara Jandery totiž vyspravila osobní maximum na hladké šedesátce na 7.54. „Teď to ještě zvládnout nad překážkami, ale doufám, že rezervy tam ještě mám,“ dodala atletka USK Praha. Nejbližším závodem pro ni budou za týden ve středu Méty, na první únorový den pak cestuje do Lipska a první část sezony by měla zakončit na Grand Prix Olymp v sobotu 7. 2.

K vidění však byly na veřejkách i další kvalitní výkony. Na šedesátce se dvakrát utkaly Kateřina Čechová a Iveta Mazáčová a jejich výsledné skóre bylo 1:1. Nejlepšího času dosáhla druhá jmenovaná – 7.47, Čechová zase prokázala konzistenci, podvakrát finišovala za 7.48. Mužům na stejné trati nedal příliš šanci Libor Žilka, napoprvé běžel 6.81 a i jeho výkon po kratším odpočinku – šel v znovu v 3. rozběhu – 6.87 je lepší než všech soupeřů. Na třístovce dosáhli nejlepších časů Drahomíra Eidrnová (39.97) a Jiří Vojtík (34.08). V průměrném kilometru získal Tomáš Belada skalp olympionika Jakuba Holuši (2:25.87 vs. 2:26.05). Naopak výborně si vedli mladí překážkáři, osobních rekordů dosáhli junior Martin Mazáč (7.98) a dorostenec Václav Sedlák (8.20). Mezi dospělými dosáhl nejlepšího času Slovák Slaven Dizdarevič (8.08).

Kompletní výsledky jsou zde.

Michal Procházka

Vytisknout