přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. prosince 2009, 09:56

Škrobáková nafotila kalendář

Stříbrná medailistka z HME v Turíně se může pochlubit vlastním kalendářem pro rok 2010, který byl pořízen v prostorách vinného sklípky.

Spojení lahodného moku a nejlepší české překážkářky je přirozené. Škrobáková se narodila v Hodoníně a celé dětství strávila v Čejkovicích, tedy v kraji plném vinic. A když letos v březnu získala ve svých 27 letech svou první velkou medaili z mezinárodních akcí, sama se velmi pěkně přirovnala ke zrajícímu vínu. Že se spolu se svým přítelem a taktéž překážkářem Jakubem Uhrem nechala nafotit zrovna v prostorách vinného sklípku, má však i prosaičtější rovinu. Společnost Vinaart, které sklípek patří, totiž vede Jakubův bratr Michal, a jde tak o vzájemnou propagaci. „Celé to vzniklo z hlavy přítelovy maminky a realizace trvala tak dvě až tři hodinky.  Bavilo nás to, bylo to příjemné zpestření,“ vzpomíná Škrobáková na focení, z něhož vzniklo dílo nazvané „Lucie a 2010.“


Foto: M. Brüchter

Kalendář má formát A2 a vedle titulní fotografie obsahuje čtyři motivy pro každé roční období a také vizity atletky a vinařství. Vyšel v nákladu 200 ks a v běžné obchodní síti ho nekoupíte, neboť primárně slouží pro propagační účely. „Kdo si ho ale bude chtít koupit, tak může buď v sobotu na Vánoční hale žactva nebo pak přímio přese mě,“ říká Škrobáková, která se už  pilně připravuje na další sezonu, v níž by se dle svých slov chtěla přiblížit letošním výsledkům.

To v praxi znamená atakovat vlastní národní rekordy na překážkách - 7,95 na 60 m a 12,73 pro stometrovou trať, a také bojovat o medaili na evropském šampionátu. „Jenže podmínkou je zůstat zdravá,“ připomíná Škrobáková a má k tomu dobrý důvod. Sama si totiž už stihla jednu nepříjemnou bolístku přivodit po pádu na náledí. „Naštěstí to byla jen naražená ruka a nic horšího. Ale musím si dávat pozor,“ dává si v předstihu novoroční předsevzetí.     

Adam Pražák

Vytisknout