Simon čtvrtý v prestižním závodě z Paříže do Colmaru

středa 23. listopadu 2011
Svou čtvrtou účast na jednom z nejnáročnějších ultrachodeckých závodů Paříž–Colmar proměnil český reprezentant Zdeněk Simon ve svůj nejlepší výsledek na této trati.
Na start závodu o délce 440 kilometrů se Simon postavil počtvrté v kariéře, zatím nejhodnotnějšího výsledku dosáhl v roce 2000, kdy obsadil páté místo. V letošním ročníku si o jednu příčku polepšil, když podlehl jen favorizovanému Polákovi Urbanowskému, ruskému chodci Rodionovovi a Francouzi Morelovi. Simonův výsledný čas byl 59:16 hodiny.

Vítěz závodu Urbanowski zašel trať za rovných 55 hodin a po nedávném prvenství v závodě na 200 kilometrů ve francouzském Bar le Duc si připsal další cenný triumf. Na startovní listině figurovalo jednadvacet chodců. V závodě žen na 265 km, která do Colmaru vedla z Le Chalons, se prosadila Francouzka Mesmoudiová v čase 35:20.

Výsledky:
MUŽI – 1. Urbanowski (Pol.) 55:00, 2. Rodionov (Rus.) 55:49, 3. Morel (Fr.) 56:39, 4. Simon (ČR) 59:16

ŽENY – 1. Mesmoudiová (Fr.) 35:20