Silvestrovské běžecké slavnosti

Přehled pozoruhodných výsledků běžeckých závodů konaných v různých koutech planety.

Česká esa v Rakousku
Jan Kreisinger obsadil pátou příčku na silvestrovském běhu v rakouském Peuerbachu, když 6.8 km dlouhou trať zaběhl za 19:21 min a na vítězného Etiopana Lema Abere-Chaneho ztratil něco málo přes půl minuty.  Petra Kamínková skončila v závodě žen na 5100 metrů na osmém místě časem 17:13. Zvítězila opět zástupkyně Etiopie – Wolkeba Asmera-Work-Bekeleová.

Výsledky zde.

V Sao Paulu vládli Keňané
V nejslavnějším silvestrovském běhu na světě, který se koná v brazilském Sao Paulu, se radoval obhájce loňského prvenství.  James Kipsang předčil na patnáctikilometrové trati svého krajany Kemboie a Cheruiyota, který má na svém kontě z dřívější doby už tři triumfy. Také závod žen měl keňskou vítězku, jako první doběhla s půlminutovým náskokem do cíle Pasalia Kipkoech Chepkorirová.
Silvestrovský běh v Sao Paulu má velkou tradici.  Poprvé konal v roce 1925, a tak se letos konal už po 85. Mezi hvězdy závodu patří především bývalý světový rekordman v maratonu Paul Tergat, který tu vyhrál celkem pětkrát, svou stopu zde však zanechal i Emil Zátopek svým triumfem z roku 1953.

Haile bez rekordu
Hvězd hvězd zlákali pořadatelé z německého Trevíru na 20. ročník svého silvestrovského běhu. Etiopan Haile Gebrselassie pak sice závod na 8 km vyhrál, v dešti a bez vodičů mu však traťový rekord o dvě sekundy odolal. Ženskou pětku vyhrála Ruska Jelena Zadorožná.