přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. února 2003, 15:57

Silně obsazená Čejkovická laťka

Ve čtvrtek 20. února se uskuteční další z řady halových skokanských mítinků v České republice Čejkovická laťka.

Populární výškařský závod bude i letos velmi silně obsazen. V obou kategoriích se sejde téměř kompletní domácí špička. K závodu žen nastoupí Iva Straková, Inge Janků i Kateřina Korčová. Na startovní listině chybí Zuzana Hlavoňová a Barbora Laláková. Mezi muži svedou souboj bratři Janků, Svatoslav Ton, Jiří Křehula, Dalibor Hon a Tomáš Ort.

Jediným zástupcem české mužské výškařské elity, který bude v Čejkovicích absentovat, je tedy Jaroslav Bába. Ze zahraničních atletů se na Čejkovické laťce představí tradiční účastníci českých halových mítinků této sezony, Maďarka Bodiová a slovenští závodníci Lázničková a Horák.

Start zvučných jmen domácí výškařské scény slibuje kvalitní výkony. „Věřím, že dnes uvidíme solidní výkony. U mužů očekávám několik úspěšných skoků přes 220 cm, v ženské kategorii by nejlepší závodnice mohly atakovat 190 cm,“ prohlašuje před Čejkovickou laťkou reprezentační trenér skokanů do výšky Stanislav Joukal. Rekordy mítinku drží Svatoslav Ton výkonem 230 cm a Zuzana Hlavoňová, která zdolala 195 cm.

Ženy zahájí svůj závod v 17 hodin, muži potom o hodinu déle.

Tomáš Klement

Vytisknout