přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Sihine bude na Julisce atakovat světový rekord

Letošní ročník Memoriálu Josefa Odložila bude okořeněn pokusem o překonání světového rekordu na 10000 metrů mužů.

Takový plán pro pondělní mítink IAAF Grand Prix II v Praze na Julisce vyhlásil etiopský vytrvalec Sileshi Sihine, jehož osobní rekord má hodnotu 26:39.69 minuty. Držitelem světového rekordu je Sihinův krajan Kenenisa Bekele, který zaběhl nejrychlejší "desítku" všech dob (26:20.31) v loňském roce na Zlaté tretře v ostravě. "Máme připraveny vodiče, kteří by měli běžet v polovině závodu za třináct deset," přiblížil taktiku k dosažení rekordu ředitel mítinku Miroslav Ševčík.

Organizátoři 12. ročníku Memoriálu Josefa Odložila, který se bude konat v pondělí 27. června, jednali také se zástupci dvojnásobného olympijského vítěze z Atén Hichama El Guerrouje a čerstvého světového rekordmana na 100 m Asafy Powella. Manažer El Guerrouje Laurent Boquillet o startu světového rekordmana na 1500 metrů na Odložilově memoriálu uvažuje. "Dáme mu maximálně 50 tisíc eur," uvedl ředitel pražského mítinku.   

Méně pravděpodobná se jeví Powellova účast na Julisce, jehož cena se dramaticky zvýšila po překonání světového rekordu časem 9.77 na úterním mítinku v Aténách. "Museli bychom jednat se sponzory, jestli by něco přihodili," řekl Ševčík.

Tomáš Klement

Vytisknout