přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Sezona výškaře Báby pokračuje v Arnstadtu

Zdravotní komplikace nedovolily Jaroslavu Bábovi dokončit Moravské výškařské turné, svůj příští start tak český rekordman odložil na 4. února.

Do programu rozjíždějící se sezony Bábovy zasáhly nepříjemné bolesti krku, Trápily ho už minulý čtvrtek při Ostravské laťce, kde z pěti kroků zdolal limit na halové mistrovství světa (2.28 m). Ze startovní listiny sobotního závodu v Hustopečích se však nechal vyškrtnout a vydal se na vyšetření do Žiliny a do Fakultní nemocnice v Ostravě. Lékaři konstatovali podvrtnutý krk a naordinovali Bábovi deset dní klidu. „Pustili mě akorát do posilovny, je vidět, že příprava byla asi dobrá, se zátěžemi na hranici osobáků dělám najednou celé série,“ vypráví výškař ve své pravidelné zpovědi Bábovka na internetových stránkách liberecké televize Genus.

Bába odřekl i dnešní start v polské Bydhošti, kde měl platit za hlavní hvězdu skokanského mítinku. „Pořadatelé hýbali nebem i zemí, abych se zúčastnil, tak jsem je nechtěl zklamat,“ litoval. Na mítink EAA do Bydhoště tak za Bábu odcestoval další držitel limitu pro HMS Tomáš Janků. Jednadvacetiletý výškař SSK Vítkovice se po zotavení zúčastní oblíbeného výškařského mítinku v německém Arnstadtu. V loňském roce tam získal prvenství, když překonal osmnáct let starý národní rekord Jána Zvary výkonem 2.37 m.

Hned úvod sezony pořádně zamotal situaci českých výškařů před šampionátem v Moskvě. Normu pro HMS přesně na centimetr splnili Bába a Janků, Svatoslav Ton má na kontě 2.33 metru. „Jak se s tím Svaťa vypořádal, to je z říše snů, moc mu to přeju, je to fajn kluk,“ komentoval Bába úspěch svého kamaráda, který průběh Hustopečského skákání sledoval online na Internetu. Na dálku u počítače se radoval i z výkonu 1.80 m své přítelkyně Denisy Ščerbové.

Tomáš Klement

Vytisknout