přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. září 2003, 10:22

Šestý ročník Kinderiády klepe na dvěře

Už příští týden bude zahájen další ročník Kinderiády, dlouhodobé atletické soutěže školních družstev.

Stejně jako v předchozích pěti ročnících svedou souboje osmičlenné celky složené ze žáků prvního stupně základní školy. Na čtyři dívky a čtyři hochy v každém družstvu čekají soutěže v běhu na 60 m, skoku do dálky či skoku z místa, hodu kriketovým míčkem a hodu plným míčem. Společnost Ferrero Česká i tentokrát přináší do soutěže sladké odměny, které jsou připraveny pro každého účastníka Kinderiády. Patronkami soutěže jsou mistryně světa v běhu na 800 metrů Jarmila Kratochvílová a Ludmila Formanová. „Jsem ráda, že tato soutěž jede dál a že už si získala tradici,“ hovoří o Kinderiádě legendární běžkyně a slavná trenérka.

Do soutěží Kinderiády budou i letos zařazeny disciplíny Kids´ Athletics, tedy projektu mezinárodní atletické asociace IAAF. Jde o celkem deset doplňkových disciplín se zábavnými předměty, které simulují atletická náčiní. Od nadcházející sezony se v souvislosti s Kinderiádou rozběhne také akce Talent roku. Společnost Ferrero Česká se totiž rozhodla z řad někdejších účastníků Kinderiády vybrat jednoho talentovaného, ale už úspěšného atleta, jemuž bude hradit sportovní přípravu po dobu jednoho roku. Pro sezonu 2003/2004 se Talentem roku stala sprinterka Kateřina Čechová. Patnáctiletá svěřenkyně trenéra Punčocháře vytvořila už pět národních rekordů v žákovské kategorii a má na svém kontě sedm republikových titulů. V letošním roce se zúčastnila juniorského ME v Tampere v běhu na 100 m a jako členka štafety na 4x100 m.

Radikální změnou ve struktuře Kinderiády je její rozšíření z původního počtu devíti na současných čtrnáct základních kol. Podařilo se tak realizovat myšlenku, že se Kinderiáda uskuteční v každém z krajů České republiky. Úvodní díl soutěže se uskuteční 16. září v Praze na stadionku ZŠ Jeseniova. V průběhu podzimu pak Kinderiádu hostí ještě pět dalších regionů. Celorepublikové finále, do něhož se kvalifikují tři nejlepší družstva z každého kola, proběhne v polovině června příštího roku na Stadionu přátelství v Praze na Strahově.

Tomáš Klement

Vytisknout