přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. května 2009, 19:14

Sesto san Giovanni ovládli Fernandez a Plätzerová

Čtvrtý díl chodecké „challenge“ přichystali v lombardském městečku poblíž Milána. Z plného počtu 12 bodů se radovali stříbrná Norka z OH a úřadující mistr Evropy ze Španělska. Zuzana Schindlerová skončila 10.

Sesto San Giovanni italské město, jehož „název Sesto – šestý pochází od toho, že město leželo na šesté míli antické cesty z Milána,“ píše se v popisku map serveru Google. O něco více jak dvojnásobek, tedy dvacet kilometrů zdolávali včera chodci.

Vytrvalcům příliš nepřálo počasí, přesto zejména vítězové dosáhli velmi solidních výkonů. Francisco Javier Fernandez dokázal stlačit čas v cíli o 3 vteřiny pod hodin dvacet. O své výhře rozhodl Španěl, koučovaný polskou legendou Robertem Korzeniowským, na konci první poloviny trati, kdy odskočil Eriku Tyssemu. Nor, bratr ženské šampionky Kjersti Plätzerové došel do nakonec druhý, v čase 1:21:53 ovšem bezpečně před Portugalcem Joaem Vierou (1:23:15). Ten svedl úspěšnou bitvu s Mexičanem Jesúsem Sánchezem, jehož předčil o 6 sekund. Čeští zástupci Lukášové Pazdera a Gdula se srovnali na 22., resp. 23. místě.

Ženská soutěž měla minimálně na čelních pozicích dramatičtější průběh. Až dva kilometry před finišem se Kjersti Tysse-Plätzerová oddělila od Sabine Zimmer-Krantzové a nakonec dokráčela ke čtvrté výhře letos v seriálu a třetí zde v Sesto (předtím 2002 a 2008) v čase 1:28:50. Němka musela k potvrzení druhé pozice svést tuhou bitvu do posledních metrů s domácí Elisou Rigaudovou. Italka, bronzová z OH, nakonec podlehla o pouhou vteřinu (1:29:03 vs. 04). Česká olympionička a již jistá účastnice MS Zuzana Schindlerová se prezentovala o půl minuty pomalejším časem než před týdnem v Poděbradech a 1:35:33 jí stačilo alespoň na bodík do challenge.

Vedení v seriálu patří sourozencům Tysseovým. Dnes druhého Erika čeká s 25 body ještě jistě těžký boj, neboť mexičtí Sánchezové Jesús (včera čtvrtý) a Eder (v Sesto nestartoval) ztrácejí jen 2, resp. 3, a ani další v pořadí nejsou daleko. To Erikova o osm let starší sestra vládne neohroženěji, nasbírala již 42 bodů a před včera čtvrtou Verou Santosovou už má náskok 22 b. Za Portugalkou je to našlapané, Rumunka Stefová (v Itálii šestá) má jen o bod méně – 19, další Portugalka Henriquesová (v Sesto nestartovala) 18 a i další umístění jsou bodově vyrovnaná. Zuzaně Schindlerová patří se 4 body 26. příčka.

Výsledky – muži / ženy

Michal Procházka

Vytisknout