přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. ledna 2010, 21:21

Šestáková s Rosolovou se k „limitářům“ nepřidaly

Na mítink do francouzského Bordeaux vyrazilo duo reprezentantek, více důvodů ke spokojenosti měla trojskokanská jednička Šestáková. Ani ona se však zatím k nominovaným na MS nepřidala.

 


Foto: J. Čech

Martina Šestáková si v závodě trojskokanek zapsala 13.71 metru. Lepší byla jen favorizovaná Ruska Naděžda Aljechinová, která o 3 cm překonala 14 m, přitom její osobní rekord je ještě o metr dál. „Vzhledem k tomu, že to bylo hned prvním pokusem, jsem docela spokojená. Mohlo být horší i lepší,“ vzkázala z Francie svěřenkyně Michala Pogányho. „Příprava byla super, na limit si věřím, chtěla bych ho dát co nejdříve,“ prohlásila s odkazem na svůj nejbližší start při Elán mítinku.

„Právě Bratislava je mým oblíbeným místem, ale zase je to teprve třetí závod,“ zdráhala se slibovat splnění cíle už příští neděli 31. ledna. Přeci jen však bude něco jinak. Trenéra prý Šestáková „vymění za Šárku“, neboli dohlížitelem nebude kouč Pogány, ale jeho partnerka Kašpárková. Po Bratislavě jsou zatím další starty následnice Šárky Kašpárkové v pozici jedničky českého trojskoku nejasné. Normu ČAS pro halový šampionát 14.05 by však chtěla skočit co nejdříve, pro což má další důvod. „Chtěla bych si také skočit dálku,“ dodala atletka, která dlouhou dobu úspěšně kombinovala obě disciplíny.

Denise Rosolové se „premiéra“ při ohlášené halové specializaci na 400 metrů nevydařila. „To byl hrůza,“ ohodnotila sebekriticky svůj výkon 54.75. „Rozběhla jsem to tak pomalu, že ani sprint v závěru už nic nezachránil. Potřebovala bych to delší snad ještě o dvě stě metrů. Mohla bych hned běžet znovu,“ kroutila hlavou svěřenkyně Aleše Dudy. „Sama nevím, co se stalo,“ hledala zatím marně odpověď na otázku, proč neběžela od startu odvážněji, když se její trénink právě na čtvrtku více soustředil.

Alespoň na týden však čeká Rosolovou přeorientování na pětiboj, v němž je českou rekordmankou, neboť bude příští víkend reprezentovat při mezistátním utkání v nizozemském Apeldoornu. Další její čtvrtkařské starty jsou tak zatím nejasné. Dnes bylo pro Rosolovou slabou útěchou alespoň to, že skončila druhá. Z řady soupeřek s lepšími osobními rekordy podlehla (stejně jako Šestáková) pouze Rusce Xeniji Vdovinové (OR 52.22), která v Bordeaux předvedla v jiném z běhů 54.40.

Z dalších výsledků stojí za zmínku výkony vítězných domácích sprinterů na 60 metrů: Myriam Soumareové změřili 7.33, loňském šampionu z MEJ na stovce Christophu Lemaitreovi 6.66. Španělka Ruth Beitiaová zdolala ve výškařském sektoru solidních 197 cm, naopak v tyčkařském se čekalo malinko víc než 570 od Francouze Renauda Lavillenieho, jeho kolega Salim Sdiri dolétl v dálce na rovných 8 metrů. Při experimentu s překážkovou čtvrtkou potvrdil „roli favorita“ Felix Sánchez, Dominikánec proběhl cílem první po 50.93 vteřiny.

Výsledky jsou zde.

Michal Procházka

Vytisknout