přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. února 2009, 17:51

Šestáková předvedla podruhé v životě 14m skok, pojede do Turína

Trojskokanka Martina Šestáková dnes v Bratislavě dolétla na 14.02 metru a zajistila si účast na HME. Stala se již čtvrtou českou ženou v řadě, která se do Turína nominovala.

Martina Šestáková skočila potřebný limit pátým pokusem, předtím již měla v závodě na kontě 13.80. „Čekala jsem, že by to dnes mohlo vyjít, před týdnem jsem skákala tady v Bratislavě také daleko, ale přešlapovala jsem,“ informovala ze Slovenska svěřenkyně Michal Pogányho.
Vyšlo to v pátém startu v sezoně, když dosud nejlépe skočila v Métách 13.45 metru. Symptomaticky se tak stalo pátým pokusem. „Cítila jsem v průběhu soutěže, že se do toho dostávám. Začala jsem si věřit,“ popsala. „Do Turína se samozřejmě těším, doufám, že to bude lepší než v Madridu i Pekingu,“ zmínila dva nepříliš povedené starty na mezinárodních akcích (HME a OH). Na vyladění formy má ještě dost času, šampionát startuje za měsíc a jeden den. „V sobotu půjdu na Grand Prix Olymp dálku a pak se uvidí. Mám splněno,“ nastínila nejbližší plány Šestáková.
Česká trojskokanka dnes výkonem 14.02 m zazářila, ale mítink v bratislavské hale Elán nevyhrála. Musela se sklonit před domácí Danou Velďákovou, která skočila ještě o čtvrt metru dále. Celkově si většinu vítězství odvezli britští atleti a atletky, kvalitně se prezentoval kupříkladu James Dasaolu, šedesátku proběhl za 6.70 a 6.71.

Kompletní výsledky z Bratislavy

 

mip, pra