přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. března 2006, 19:15

Šéftrenér Fišer pochválil Šebrleho se Sajdokem

Žádný velký důvod k radosti neměl po skončení halového mistrovství světa šéftrenér české atletické reprezentace Václav Fišer.

Pochválit mohl jen bronzového sedmibojaře Romana Šebrleho a překážkáře Stanislava Sajdoka, který předvedl výkon na úrovni osobního maxima a jako jediný Čech postoupil z rozběhu či kvalifikace.

"Dá se tleskat kromě Šebrleho také Sajdokovi," řekl Fišer novinářům. "Roman splnil to, s čím sem jel, zaplaťpánbůh za tu medaili," uvedl na adresu Šebrleho, který zachraňoval českou výpravu již na HMS před třemi lety v Birminghamu, kde rovněž vybojoval medaili stejné hodnoty.

Fišer ocenil také Sajdoka, který si zaběhl v semifinále druhý výkon kariéry. "Porazil řadu borců, kteří mají lepší osobák než on," upozornil. Všichni ostatní tak úspěšní nebyli. Výškaři Barbora Laláková a Svatoslav Ton mohli atakovat medaile, postoupit chtěli také Iva Straková a Tomáš Janků. Nevedlo se ani tyčkařce Pavle Hamáčková.

"To mě neuspokojuje, ale i to se občas 'podaří', snad se příště všichni poučí a na vrcholné soutěži předvedou výkon na úrovni svého maxima v sezoně," řekl Fišer. "Každopádně dva medailisté z minulého šampionátu tady nejsou. Nemáme davy atletů, kteří mohou dělat medaile," uvedl po šampionátu, kam se nekvalifikoval obhájce stříbra tyčkař Adam Ptáček. Bronzový výškař z Budapešti Jaroslav Bába zase chyběl pro zranění.

                                                                                               Zdroj: ČTK