přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Sedmnáctiletí si dělili medaile už bez Čechů

MS do 17 let v tyrolském Brixenu jde do finále. Bohužel již bez účasti českých reprezentantů bylo rozděleno 11 sad medailí.

Chůze na 5000 m se stala již tradičně kořistí ruských závodnic, které získaly zlato a bronz.  Vyhrála Jelena Lašmanovová v čase 22:55.45.
Švédům se možná blýská na lepší časy v ženské tyčce. Přestože v současnosti Skandinávci rozhodně nepatří mezi lídry této disciplíny, o možných světlejších vyhlídkách něco napovídá zlato Angeliky Bengtssonové za 432 a stříbro Michaely Meijerové za 410 cm. Na stupně je doprovodila zástupkyně další tyčkařsky spíše skromné země – Maďarka Felícia Horváthová (4.00).

Trojskok ovládl Brit Benjamin Williams výkonem 15.91 m, druhý byl Supanara S.N.A. z Thajska 15.70, o další 4 cm zpět zůstal Rus Alexandr Jurčenko.
Mladší obdoba Barbory Špotákové pochází z Uzbekistánu. Anastasia Svečnikovová vyhrála oštěp výkonem 53.25. Na stříbro dosáhla Číňanka You Wu (52.04), na bronz Němka Laura Henkelová (51.47).
Svá finále už mají za sebou i čtvrtkaři překážkáři. To chlapecké ovládl nositel slavného kubánského příjmení Norge Sotomayor (51.30), dívčí Věra Rudakovová (57.83).
Izraelec Dmitrij Krojter si suverénním způsobem doskákal pro titul mistra světa mezi výškaři, když všechny výšky do 220 cm včetně zvládl napoprvé. Jeho nejlepší konkurent Janick Klausen z Dánska sice zvládl tutéž výšku, jeho zápis však byl o poznání špinavější, a tak se musel spokojit se stříbrem. Třetí byl za 217 cm Kanaďan  Django Lovett.

Američan Ryan Crouser navázal na své úspěšné krajany v seniorských soutěžích ve vrhu koulí, když vyhrál za 21.56 pětikilovým náčiním. V dívčím disku byla úspěšná Číňanka Shanshan Li (51.65).
Těsný finiš osmistovky zvládl nejlépe Švéd Johan Rogestedt, který po výkonu 1:50.92 porazil o 5, resp. 9 setin Keňany Kiplangata a Kipkoeche. Ženskou patnáctistovku vyhrála s náskokem 2.5 vteřiny další Keňanka Ngeiywová.

Pořadí národů podle medailí vévodí USA před Ruskem, obdobná situace, jen s větším rozestupem, je i v tabulce dle bodového hodnocení. V ní patří Česku průběžná 63. příčka za 7. místo vícebojaře Sedláka. Další body však již na konto národního týmu jistojistě nepřitečou, neboť v disciplínách posledního dne nemají Češi jediného zástupce.

Výsledky naleznete zde.

Adam Pražák

Vytisknout