přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. července 2005, 18:36

Sedmibojařky po výšce v první desítce

Po dvou disciplínách sedmiboje na MS do 17 let v marockém Marakeši je Kateřina Cachová průběžně šestá, Eliška Klučinová desátá.

O lepším postavení v průběžném pořadí rozhodly ve prospěch teprve patnáctileté Kateřiny Cachové lepší překážky. Stometrovou trať s "ploty" zvládla za 14.24 sekundy, což ji po první disciplíně řadilo se 945 body na deváté místo. Eliška Klučinová byla o 36 setin pomalejší a celkově 24. Do čela se po první disciplíně vyhoupla francouzská závodnice Denis Laetitiaová, která protla cílovou v pásku v čase 13.58.

Ve výšce obě české reprezentantky přeskočily shodně 172 centimetrů. Klučinová na druhý, Cachová třetím pokusem. Disciplínu vyhrála výkonem 1.81 Ruska Jana Pantelejevová a posunula se v průběžném pořadí na druhé místo. Na vedoucí Finku  Maiju Mattilaovou ztrácí po dvou disciplínách jediný bod.

"Cachová předvedla hned dva osobní rekordy. Škoda jen, že u překážek byl vítr desetinku nad povolenou hranici. Ani Klučiinová si rozhodně nevede špatně. Výkon na překážkách je její druhý, ve výšce třetí nejlepší v životě. Vzhledem k drobným zdravotním problémům, které měla před odjezdem, panuje i s jejím výkonem spokojenost," pochvaloval si po dvou disciplínách výkony našich vícebojařek reprezentační trenér mládeže Vít Rus.
 
Průběžné pořadí po 2 disciplínách:
1. Matillaová (Fin.) 1910, 2. Pantelejevová (Rus.) 1909, 3. Černovová (Rus.) 1875..., 6. Cachová 1824, 10. Klučinová 1774

Kompletní pořadí po 2 disciplínách k nahlédnutí zde.

Výsledky běhu na 100 m př. naleznete zde.

Výsledky výšky zde.

  

Adam Pražák

Vytisknout