přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. července 2011, 10:10

Sedmá Mezulianiková a četné postupy do finálových bojů

Sumář českých výsledků ze třetího soutěžního dne mistrovství Evropy juniorů. Šampionát se uzavře dnes.

Půlkařka Diana Mezulianiková obsadila na MEJ v Tallinnu po výkonu 2:09.11 sedmou příčku, přičemž z vítězství se radovala Ukrajinka Anastasija Tkačuková (2:02.73). Tomáš Veselý si z měření sil s nejlepšími juniorskými výškaři Evropy odveze 14. příčku za finálový výkon 205 cm. Vyhrál Rus Nikita Aniščenkov s 227 cm, o dva centimetry níže zůstali zbylí medailisté Janick Klausen z Dánska a Gianmarco Tamberi z Itálie.

Početná skupina českých atletů si zajistila účast v dnešních finále a živí tak naději na medaili pro národní výběr. Štafeta čtvrtkařů ve složení Vinš, Šorm, Brož a Pavlíček postoupila druhým nejlepším časem kvalifikace 3:10.57. Půlkař Miroslav Burian doběhl po výkonu 1:49.03 na třetí přímo postupové  pozici v rychlejším z běhů. Oštěpařka Irena Šedivá jde díky hodu 55.68 ze třetí série dál ze čtvrtého místa. Mezi nejlepším tuctem diskařů budeme mít hned dva zástupce, Marek Bárta a Jaromír Mazgal postupují díky svým posledním kvalifikačním hodům ze sedmé a osmé pozice. 

Soutěž naopak skončila pro Martina Nováka, jehož výkon 51.66 řadí na konečné 16. místo. Mimo boje o medaile je i  čtvrtkař překážkář Michal Brož, páté místo v semifinále a čas 52.50 na postup mezi osmičku nejlepších nestačil.

Václav  Sedlák absolvoval v desetiboji pouze dvě disciplíny, a to ještě ne celé. Na stovce zaběhl čas 11.10 a v dálce mu změřili jen první pokus, který byl do vzdálenosti 675 cm. Posléze následoval v jeho zápisu křížek a k třetímu skoku již svěřenec Tomáše Dvořáka nenastoupil.

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout