přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Sedm českých vrhačů se zúčastní zimního Evropského poháru

Pět žen a dva muži budou o víkendu v tureckém Mersinu reprezentovat českou atletiku na zimním Evropském poháru vrhačů.

Pátého ročníku soutěže se zúčastní celkem 185 atletů z 29 zemí. Přihlášeni jsou dva olympijští vítězové a dva mistři světa.
České barvy budou hájit kladiváři Lucie Vrbenská, Lenka Ledvinová a  Lukáš Melich, diskaři Vladimíra Racková a Tomáš Jirásek, oštěpařka Barbora Špotáková a koulařka Jana Kárniková.
Původně měl jet také oštěpař Radek Pejřimovský, ale pracovní povinnosti mu start znemožnily. Přesto se jedná se o největší českou výpravu v historii, jejíž členové mohou plnit limit na mistrovství světa.
Nejlépe si loni vedla diskařka Racková, která skončila osmá. V týmu chybějí podle očekávání absolutní české špičky. Oštěpaři Jan Železný, Miroslav Guzdek a Nikola Tomečková, koulař Petr Stehlík, a diskaři Libor Malina a Věra Pospíšilová se připravují na sezonu s vrcholem na šampionátu v Helsinkách.
Kvalitní souboje slibují zejména ženské soutěže, nesilnější tým přivezlo Rusko. V disku se představí olympijská vítězka z Atén Natalia Sadovová, v kladivářském sektoru se bude točit její krajanka Olga Kuzenkovová. Ta ale bude mít silnou soupeřku ve světové rekordmance Rumunce Michaele Melinteové.
Program po oba dny začíná v 8:00, závěrečný hod oštěpem skupiny B zahájí v 16:45. 

Více informací najdete na www.mersin2005.org.   

                                                                                               ČTK