Sedlaříková si v Lignanu vytvořila osobní rekord

středa 23. listopadu 2011
Čtvrtý den atletických soutěží na Evropském olympijském festivalu mládeže v Lignanu přinesl nové osobní maximum čtvrtkařky Martiny Sedlaříkové.
Závodnice AC Čáslav se dnes odpoledne představila v B-finále na 400 metrů a časem 56.09 skončila druhá. V celkovém hodnocení obou finálových běhů patří české reprezentantce sedmá pozice. Vítězkou se stala Chorvatka Grgičová za 53.12.

Na stejné trati chlapců startoval Robin Konvica rovněž v B-finále. Ze svého výkonu v rozběhu (51.43) ubral půl vteřiny a v čase 50.92 doběhl na šestém místě.

Konečnou šestou příčku vybojoval tyčkař Lukáš Doskočil, když překonal 4.50 m. V konkurenci 13 závodníků se přes stejnou výšku přenesl pátý Řek Vlamis a sedmý Jörgensen z Dánska. Prvenství získal ruský tyčkař Jevgenij Sjuremov výkonem 4.70 m.

V pátek olympijský festival mládeže v Lignanu končí, v atletické části je na pořadu deset finálových disciplín včetně hodu diskem s českým borcem Ondřejem Pítrem.