přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. dubna 2011, 17:13

Šebrlemu a spol. děkoval ministr obrany

Alexandr Vondra přijal úspěšné sportovce ASC Dukla, kteří v zimním období získali medaili na některé z velkých akcí. Atletiku zastupoval bronzový z pařížského HME Roman Šebrle, jehož jsme u té příležitosti vyzpovídali.

Tradičního setkání s ministrem se zúčastnilo celkem šestnáct sportovců, vedle Šebrleho třeba běžec na lyžích Lukáš Bauer či sjezdař Ondřej Bank, a také sedmička trenérů, mezi nimiž nechyběl Romanův kouč Dalibor Kupka a šéfka atletů Dukly Kateřina Janků. „Kloním se před tím, co jste dokázali a chci jasně říct, že i když byl rozpočet ministerstva obrany ukrácen oproti loňsku o dvacet procent, vás chceme podporovat i nadále,“ prohlásil Alexandr Vondra, než oceněným předl děkovné listy za vynikající reprezentaci Česka a jeho armádního sportu.

Roman Šebrle, který se může pyšnit hodností majora, se dostavil převzít si ocenění  nedlouho po návratu z třítýdenního přípravného kempu v jihoafrickém Potchefstroomu. „Jak na tom jsem? Ani sám nevím, přeci jen to byla zatím taková ta všeobecná příprava, bez treter. Teď se teprve začne běhat rychleji a vrhat, házet, skákat dál. Teda doufám,“ hodnotila při setkání s novináři legenda světového víceboje.

Opakující se kolotoč tréninkových období zatím prý Šebrleho neomrzel. „Na trénink mám chuť pořád. Dokonce bych řekl, že mě nyní bolí možná dokonce méně než zamlada. Člověk si akorát musí dávat větší pozor, aby se nezranil, což je pro mě klíčové,“ ví 36letý matador, který si proto dává při tréninku delší pauzy a tu a tam si i lehce ubere, což dříve nedělal. „Ne že bych přípravu nebral vážně, ale už ji neberu smrtelně vážně,“ dodává.

Podobný přístup se ostatně osvědčil při letošní halové sezoně, v níž Šebrle příjemně šokoval tím, že v souboji s výrazně mladšími konkurenty vybojoval bronz na evropském šampionátu. „Výkony z Paříže mě opravňují k optimismu i pro venkovní sezonu. Pokud se příprava podaří dotáhnout, mohl by se povést zajímavý i součet v desetiboji,“ myslí si před třítýdenním cyklem, který mu zbývá do začátku závodního období. To by chtěl zahájit nejpozději týden před prestižním vícebojařským mítinkem v Götzisu, jenž se koná koncem května a na který se Roman tradičně chystá.

Dalším závodem v jeho kalendáři je kladenský TNT Fortuna meeting, kde však ještě dojednává podmínky startu. „Co bude dál, to se uvidí i podle toho, co předvedu na těchto závodech. Každopádně bych rád skončil v letošních tabulkách do čtvrtého místa, aby nebyl problém s nominací na HMS,“ plánuje Šebrle, který zatím schválně příliš nemluví o vrcholu letošní sezony, jímž je mistrovství světa v korejském Tegu. „To je ještě strááášně daleko,“ říká a odkazuje na vývoj v budoucích týdnech. „Uvidíme. Hlavně musím zůstat zdravý,“ zdůrazňuje alfu a omegu svých případných ambicí.     

Adam Pražák

Vytisknout