přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. února 2004, 16:01

Šebrleho tréninkové testy ukazují na skvělou formu

Soustředění přesně podle plánu má za sebou český vícebojař Roman Šebrle, který strávil druhou polovinu ledna na Kanárských ostrovech.Foto: Josef Čech
Desetibojařský světový rekordman se zde připravoval společně se svými kolegy z tréninkové skupiny Dalibora Kupky, překážkáři Jiřím Mužíkem a Štěpánem Tesaříkem. „Romanovy tréninkové ukazatele ve všech disciplínách jsou na velmi dobré úrovni. Zrovna dneska to potvrdil, když si vylepšil osobák v trhu na 92 a půl kilo,“ spokojeně konstatoval trenér Kupka. Na soustředění v Maspalomas Šebrle odtrénoval přesně to, co potřeboval. Dokončil rychlostní a technickou přípravu, pečlivě se věnoval také neoblíbené tyči. „Kvůli poměrně silnému větru nevyužíval úplně tvrdé tyče, to nešlo,“ přidal Kupka a pokračoval: „Celkově musíme být s přípravou spokojeni, dá se říct, že už byla hodně do kvality. Roman trénoval skoro denně v tretrách, dvakrát taky skákal do dálky, a docela vydařeně.
Hlavním cílem je teď pro nás vydržet se zdravím ještě ten měsíc do mistrovství světa. Loni touhle dobou byl Roman už po třítýdenní pauze kvůli natrženému lýtku.“
Těsně před halovým světovým šampionátem 2003 v Birminghamu navíc Šebrle onemocněl chřipkou a měl až devětatřicetistupňové teploty.

Jediným sedmibojem před halovým MS v Budapešti pro devětadvacetiletého vícebojaře pražské Dukly bude tento víkend Reval Hotels cup v Tallinu. Na prestižním vícebojařském mítinku Šebrle kraloval v letech 2000, 2001 a 2003, pokaždé, když se zúčastnil. Řada závodníků přijede do estonské metropole bojovat o místo na halovém MS v Budapešti, která jsou volná pouze čtyři, a připadnou vícebojařům s nejlepšími výkony v této halové sezoně. Šebrle coby obhájce bronzové medaile má účast v Budapešti jistou. „Jedeme se tam hlavně rozzávodit,“ uvedl Kupka, „Roman má start v Budapešti jistý, takže se nemusí hnát za výkonem, bude to spíš test momentální formy. Na nějaký velký výkon by už musel být v jiné fázi přípravy. Důležité bude, když vrchol přijde jindy než o tomhle víkendu.“ Po mítinku v Tallinu následuje v programu halového mistra světa z roku 2001 krátký odpočinek a poté řada individuálních startů na domácí půdě. „Budou to prakticky všechny disciplíny, překážky, hladký sprint, techniky. Jednou chci start ve skoku o tyči,“ upřesnil Dalibor Kupka. 

Tomáš Klement

Vytisknout