přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

21. dubna 2005, 18:09

Šebrleho straší i motivuje forma Claye

Olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle má za sebou týden soustředění v Kalifornii.

Po zdravotní stránce je Roman v naprostém pořádku a přípravy v netradičním prostředí si užívá. Šebrle tentokrát zvolil soustředění ve středisku v Azuse, téměř po boku Bryana Claye, stříbrného medailisty z olympijského desetiboje v Aténách. "Všechno je podle jeho slov v pořádku, jediný problém může být s formou Bryana Claye," uvedl Šebrleho manažer Alfonz Juck. Americký vícebojař na sebe nedávno upozornil osobními rekordy na 200 metrů, v disku a na překážkách. "Na druhou stranu je Clayova forma pro Romana motivace," doplnil Juck.

Šebrle se definitivně rozhodl pro start na prestižním desetibojařském mítinku v Götzisu, jehož poslední čtyři ročníky vyhrál, a v roce 2001 vytvořil skvělý světový rekord 9026 bodů. Letos se mítink v městečku pod Alpami koná poslední květnový víkend (28. až 29. 5.). "Myslím, že se v Götzisu schyluje k velkému souboji," vzkázal Alfonz Juck s vědomím, že dojde k prvnímu měření sil Romana Šebrleho a Bryana Claye v této sezoně.

Dalším jistým startem Šebrleho je ostravská Zlatá tretra, která pro letošní ročník chystá atraktivní trojboj vícebojařů. Také ve Vítkovicích proti sobě nastoupí dva nejlepší vícebojaři současnosti. Pravděpodobně budou vypsány disciplíny 110 m překážek, dálka a koule. "Je to nastaveno tak, že na překážkách bude Clay lepší, v dálce by to Roman mohl dohnat a v kouli se rozhodne. Ale to je jen úvaha, může to být úplně jiné," popsal Juck, jeden z organizátorů ostravského mítinku. 

Tomáš Klement

Vytisknout