přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Šebrleho čeká tuhý boj

IAAF dnes zveřejnila seznam pozvaných na víceboje při HMS ve Valencii. Američan Clay mezi nimi nechybí.

Na víceboje se neplní limity, IAAF zve čtveřici závodníků na základě loňské letní sezony a doplňuje jí stejným počtem atletů podle výkonnosti v letošní hale.

Nepotvrdily se dřívější spekulace, že by mezi pozvanými neměl být Američan Bryan Clay, neboť svého nominačního výkonu dosáhl na trati nepovolených rozměrů. Na obhájce titulů z let 2001 a 2004 Romana Šebrleho tak čeká velmi silné pole, v němž nechybí žádný z velkých konkurentů. A těžko říci, kdo bude nebezpečnější. Zda zmíněný mistr světa z Helsinek Clay či velký Romanův konkurent z Ósaky Jamajčan Maurice Smith nebo  vítěz loňského Götzisu mladíček Kravčenko nebo nevyzpytatelný Kazach Dmitrij Karpov. Úplně podceňovat nelze ani takového Alexandra Pogorelova. Osmičku doplňující mladíci Logviněnko a Kilmartin.

V pětiboji bude chybět hvězda z největších, neboť Švédka Carolina Klüftová je zraněná. Souboj o titul by tak měly svést ty, které ji v Ósace doprovodily na stupně vítězů: Ukrajinka Ljudmila Blonská a Britka Kelly Sothertonová. Výsledků nad 4700 bodů však letos spolu s Blonskou dosáhly i Polka Karolina Tyminská, Ruska Anna Bogdanovová, další Ukrajinka Natalia Dobriňská, belgická mistryně Evropy ve výšce Tia Hellebautová či mladá Ruska Taťjana Černovová. Litevka Austra Skujyteová byla dobrána na základě loňské letní výkonnosti. 

Sedmiboj
Roman Šebrle CZE     
Maurice Smith JAM     
Andrej Kravčenko BLR     
Dmitrij Karpov KAZ     
Bryan Clay USA    
Alexandr Pogorelov RUS
Michail Logviněnko RUS
Donovan Kilmartin USA

Pětiboj
Ljudmila Blonská UKR
Kelly Sothertonová GBR
Austra Skujyteová LTU
Karolina Tyminská POL
Anna Bogdanovová RUS
Natalia Dobriňská UKR
Tia Hellebautová BEL
Taťjana Černovová RUS

Adam Pražák

Vytisknout