přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. ledna 2003, 09:51

Šebrle začal trénovat, Bláha má formu jako zvon

Teprve po patnácti dnech soustředění v Jihoafrické republice začal světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle naplno trénovat.


Dosud mu bránil natažený lýtkový sval, bolest, která ho trápila ode dne odletu do jihoafrického Potchefstroomu. Šebrle spolu s trenérem Daliborem Kupkou tak musel zaimprovizovat a přizpůsobit trénink svému aktuálnímu zdravotnímu stavu. Dva týdny se Roman Šebrle lehce rozběhával, až v pátek 24. ledna přišlo první ostré měření jeho výkonnosti. „Jsem velice spokojen. Lehce jsem zaběhl stovku za 11,21,“ pochvaluje Šebrle svůj výkon.

Časový harmonogram Romana Šebrleho v Jihoafrické republice sestává z dopoledního klasického tréninku, odpoledne následuje odpočinek a podvečery tráví úřadující desetibojařský mistr Evropy v posilovně. Ve středisku Potchefstroom se připravuje početná skupina českých atletů, a tak ani ve volném čase není nouze o pestrý program. Kolegové z Dukly Praha společně hrají kulečník, golf, pingpong, chodí na ryby, nebo jen tak rozmlouvají. „Někdo si večer objedná pivo, ale já piju colu, nebo si nedám nic,“ hovoří Šebrle o večerních posezeních českých atletů. Bohatý sportovní a zábavný program však nemůže nahradit rodinu. „Po rodině se mi moc stýská, alespoň si pravidelně voláme. Měl jsem u telefonu i malého. Pořád se směje,“ popisuje Šebrle.

Pozoruhodné výkony v Potchefstroomu předvádí loňský finalista ME na 400 m Karel Bláha. Nad jeho formou se pozastavuje i Roman Šebrle: „Karlovi to běhá skvěle. Všichni mu tady přezdívají ‘motorová myš‘.“ Karel Bláha se má letos přeorientovat na osmisetmetrovou trať, ale po zmírnění limitu pro MS v Paříži na 400 m zřejmě ještě zůstane u čtvrtky.

Natažený lýtkový sval, který plnohodnotný trénink Romana Šebrleho odsunul o dva týdny, vyvolal v českém vícebojaři mnohem větší chuť do závodění: „Chci teď hlavně pořádně běhat, je hrozné, když sportovec nemůže jít do tréninku naplno. Už se moc těším na halovou sezonu. Nejenom na svoje závody, ale i na výkony ostatních kluků.“

Tomáš Klement

Vytisknout