přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. března 2004, 16:24

Šebrle věří ve vítězství, pomýšlí i na halový evropský rekord

Vícebojař Roman Šebrle se zítra chystá odletět na halové mistrovství světa do Budapešti. Současná situace mu dovoluje říci: Věřím ve vítězství!

Minulý týden se světový rekordman v desetiboji dozvěděl, že se jeho  hlavní soupeř Tom Pappas kvůli operaci ramene na halové mistrovství světa do Budapešti nepodívá. Šebrle, ačkoliv bude mít snadnější cestu k vítězství, z této situace nejásá. „Vadí mi, že Pappas nepřijede. Chtěl jsem mu vrátit porážku z Birminghamu,“ říká s úsměvem, ale dodává: „Ne, takhle to nestavím, ale mé případné vítězství by mělo jiný nádech s Pappasem v zádech. Bylo by rozhodně cennější. Ale i ostatní vícebojaři budou kvalitně připraveni. Velmi dobře vypadá Nool, připraveni přijedou i Karpov s Lobodinem.“

Pappas porazil Šebrleho minulý rok na mistrovství světa v hale i pod otevřeným nebem. Pokaždé se ale svěřenec Dalibora Kupky potýkal se zdravotními problémy a forma nebyla taková, jakou si představoval. Na dnešní tiskové konferenci ovšem závodník Dukly Praha potvrdil, že do Budapešti je skvěle připraven, zdravotní problémy nemá a poslední trénink ukazuje dobrou formu. „Trošku cítím achilovku na pravé noze, ale není to nic závažného. Chodil jsem celý týden k fyzioterapeutovi Pavlu Kolářovi, ten mi pomohl a uklidnil. V pohodě to rozcvičím. A nepamatuju si závod, kdy by mě nic nebolelo. To by potom asi znamenalo, že nemám formu,“směje se vícebojař.

Šebrle odlétá do dějiště mistrovství světa až zítra, přičemž celá výprava odletěla již dnes. „Dohodl jsem se tak s šéftrenérem Fišerem už dávno. Jsem zvyklý jezdit na závody dva dny před jejich začátkem a vždy mi to vychází. Nechci to porušit ani tentokrát, byl bych zbytečné nervózní.“

A jak si představuje samotný závod? „ Hladkou šedesátku pod sedm, dálku nad sedm osmdesát, kouli nad šestnáct, výšku nad dvěstěosm, překážky pod sedm devadesátpět, tyč nad pět metrů a tisíc metrů pod dvě čtyřicetjedna.“ Předběžné body, kterých by mohl dosáhnout si sice počítal, ale otevřeně o nich nechce mluvit. „Ale v hloubi duše doufám, že bych se mohl pokusit o svůj halový osobák popřípadě evropský halový rekord,“ uvádí. Na evropský halový rekord 6 424 bodů, který v současné chvíli drží jeho kolega Tomáš Dvořák, útočil již letos na Erki Nool cupu. Jestli se podaří pokořit Dvořákův rekord právě na mistrovství světa v Budapešti, se uvidí následující víkend. Povzbuzovat ho budou jistě nejen fanoušci, ale i manželka Eva, která se do Budapešti chystá s Romanem. 

Karolína Farská

Vytisknout