přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. února 2005, 15:19

Šebrle v Tallinu obhajovat bude

Čtyřnásobný vítěz prestižního halového mítinku vícebojařů v estonském Tallinu Roman Šebrle změnil rozhodnutí a o víkendu se zúčastní celého sedmiboje.

Původní plán olympijského vítěze v desetiboji byl nastoupit jen do tří technických disciplín, především kvůli posunuté zimní přípravě. Nakonec vzhledem ke kvalitě posledních tréninků se Šebrle rozhodl startovat v celém sedmiboji. Teprve před pěti dny se desetibojařský světový rekordman vrátil ze soustředění v Jihoafrické republice.

V sedmileté historii "Erki Nool Cupu" Šebrle čtyřikrát zvítězil, naposledy v loňském ročníku. Evropský rekordman v sedmiboji je zároveň držitelem rekordu mítinku výkonem 6358 bodů. Kromě toho má Šebrle na svém kontě jedno druhé místo na tallinském mítinku. 

Trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák do estonské metropole nepřiletí, protože v této sezoně vynechává halovou část a bude se soustředit na letní vrchol na MS v Helsinkách.

Vděčné atletické publikum v Tallinu se o víkendu rozloučí s legendou estonského sportu, olympijským vítězem ze Sydney Erkim Noolem. Čtyřiatřicetiletý vícebojař by se měl představit ještě na březnovém ME v Madridu. Spolu s Noolem končí i celý vícebojařský mítink, letos nazvaný "Reval Hotels Cup".   

Poslední sezonu v kariéře zažívá také Jón Arnar Magnusson, další zástupce slavné vícebojařské generace. Islandský veterán zaznamenal nejlepší atletické roky na konci devadesátých let, kdy si vytvořil osobní rekordy v desetiboji 8583 bodů (1998) a v sedmiboji v roce 1999 výkonem 6293 bodů. 

Silnou konkurenci v sedmiboji v Tallinu doplní pátý muž olympijského desetiboje v Aténách Chiel Warners z Nizozemska či finský borec Jakko Ojaniemi a Ukrajinec Aleksandr Jurkov. Debut v halovém sedmiboji čeká Jamajčana Clastona Bernarda.